| Mortocalaa_Ionut_1980 a întrebat:

Un jucator vine la tine, te loveste fara roleplay si incepe sa te injure pe /b. Care este atitudinea cea mai corecta pe care trebuie sa o ai?
Folosesc comanda /re pentru a-l raporta si daca nu mi se raspunde ii fac un raport pe forum
Fac roleplay ca scot un pistol, il impusc si-i dau Character Kill
Folosesc comanda /q, intru de pe alt cont si-mi bat joc de el
Care este metoda corecta pentru a obtine ajutorul unui admin in joc?
Vorbind OOC si cu Caps-lock astfel incat acesta sa vada.
Prin a da un anunt.
Folosind /report sau /re.
Care este limita admisa de server in cazul inselatoriilor? Dar a jafurilor?
100.000$ si 2.000$
50.000$ si 2.000$
2.000$ si 50.000$
Definitiile corecte ale termenilor RP, MG, PG, RK, IG, OOC, CK sunt:
RealPlay, MultiGaming, PowerGaming, RevengeKill, In Corason, Out of Character, Come Killer
RolePlay, Metagaming, PowerGaming, RevengeKill, In Game, Out of Character, Character Kill
Roleplay, Metagaming, PowerGaming, RealKill, In Game, Out of Car, Character Kill
Care din variantele de mai jos este un exemplu bun pentru o reclama intr-o maniera RP?
Vand masina Clover an fabricatie 1998, pretul negociabil.
Vand jucari ((Arme))
Vand plante frumoase crescute in sera,cea mai bune calitate de marijuana, contact me!
Care dintre urmatoarele actiuni Roleplay este corecta?
/me ridica mana dreapta in sus, deschide palma si prinde o pasare din zbor
/do vrea sa fie prieten cu George. Accepti?
/me ridica mana stanga la nivelul capului, isi da sapca jos iar cu mana dreapta se scarpina pe chelie
Daca cineva te ameninta OOC care ar fi ce-a mai corecta actiune?
Sa imi anunt baieti, sa il prindem il omoram si primeste CK!(Character Kill)
Sa il omor mereu cand il vad pe strada.
Sa nu il bag in seama, iar in functie de amenintari sa il reclam.
Ai voie sa inseli un player de bunurile acestuia (SCAMMING)?
Am voie sa-l insel doar de bani, nu de alte bunuri.
Nu, este interzis complet.
Doar de masini si case.
Ai voie sa ai mai multe conturi?
Da, cate vreau, dar fara sa-mi transfer bunuri unul de pe celalalt.
Maxim doua conturi.
Doar unul.
In care dintre urmatoarele zone NU se poate comite o activitate ilegala?
BlueBerry Acres, El Corona, LS Hospital, LS Airport, San Andreas Sheriff Department
San News Building, LS Police Department, LS Airport, Ocean Doks, Dealership
San News Building, LS Police Department, LS Hospital, Ganton, Idlewood Gas Station

1 răspuns:
| Salu134 a răspuns:

Fai Reclamatie la server pe forum cea mai usoara situatie.