| Fl4sh3rON a întrebat:

Ce servere de romani la minecraft stiti?

217 răspunsuri:
| chas a răspuns:

Mc.saveg.ro

| Iulică_6249 a răspuns:

Pe ce versiune ruleaza?

| Aldor98 a răspuns:

Haide pe mc.saveg.ro... este un server frumos, nou

| RobertDarkboy a răspuns:

Nume Server : Web-Gaming Minecraft [RO/EN]
Retea : Web-GamingMC-1... pana la Web-GamingMC-10 ( daca este necesar o sa mai facem )
Parola retea : 1234
Players pe server : Limita de playeri 300 MAXIM
IP Server : 5. 69. 197. 132
Forum : http://web-gaming.wow3.info

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

IP: kreezcraft.zapto.org:25565

Detalii: http://minecraftservers.net/server/20449/
(daca va place, votati)

| MinecraftBestaSv a răspuns:

Am eu un server pe Hamachi gratuit aveti info pe http://minecraftfunro.blogspot.com/

| Ionutzuuuu a răspuns:

Am eu in server foarte tare de minecraft. DAi add la ionutz_stelistu207@yahoo.com

| Beefdog303 a răspuns:

Am eu server de hamachi ip:5. 150. 195. 53 network id: MinecraftHaveFUn1 MinecraftHaveFUn2 MinecraftHaveFUn3 MinecraftHaveFUn4 am facut mai multe deoarece nu pot intra mai mult de 5 playeri pe o adresa aa daa si pass este 1234 la toate adresele intrati si va distrati

| Vlad_Andrei_1998 a răspuns:

OWNER:Bammcool
MODE:Survival
IP:5. 194. 247. 102
PS:Have Fun!

| lucieuro a răspuns:

86.126.18.12:25565! Intrati pe asta! E survival, e romanesc, facem eventuri, admini de treaba, FreeToPlay si PVP doar daca vreti! (mc.stimul.ro)
PS:Momentan merge doar cu IP-ul, deci 86.126.18.12:25565!

| FreeLive a răspuns:

Bun, iti voi spune eu server care face parte dintr-o comunitate foarte veche. Acesta comunitate detine 3 feluri de gamminguri diferite:
-SA-MP - Avem 70 de playeri
-Counter-Strike - Avem 20 de playeri
-Minecraft - In jur de 10

Pentru serverul de minecraft am inteles ca te intereseza, acest server
este mod survival in adevaratul mod a cuvantului, tehnici eseintiale de supravetuire. ( nici un admin nu face abuz, dezactiv gamemodul)

| Stanica_Florin_1993 a răspuns:

Uite aici un server de minecraft Nume:
TransFormers
Ip:46.214.51.39 server deschis de o bicei seara si in weekend

| relaxz a răspuns:

Mc.stimul.ro

| Robert_Strauneanu_1998 a răspuns:

SV.MinecraftRomania.ro

| Buian_Marcel_1991 a răspuns:

Eu recomand bfbminecraft.eu

| Said_Haker_1967 a răspuns:

Serveru astA mini-crafters.zapto.org
e al meu si dau admini gratis! nu aveti lag pe sv asta si e cu bukkit online pentru toti

| cretuiustin a răspuns:

Am eu servar de minecraft cine mai doreste.Ma poate contacta pe mess id cretu_iustin14@yahoo.com

| iloveusa a răspuns:

Sv.minecraftroania.ro

| Alex_Leoca_1992 a răspuns:

CeL Mai TaRe SeRvEr De Mc
...::::::Mc.ArTh.ro::::::...
Ip: Mc.Arth.Ro Super Iteme de Inceput server Hostat Intrati pe http://arth.ro/index.php?/forum/59-mcarthro-survival/

| PisoiulPericulos a răspuns (pentru Anonimul3315):

Pai poate a fost editat serverul... asa am mai patit si eu

| Dariuss1616 a răspuns:

Anticminecraft.zapto.org

| kalimdor14 a răspuns:

Intrati pe kc-minecraft.zapto.org
Srv nou, se fac evente tot timpul, fiecare jucator are avantaje, si multe alte lucruri. Va asteptam.

| andu25 a răspuns:

89.165.185.226 e tare si al meu sunt admin si ma cheama antonio12 e pe creative

| k1dutzz a răspuns:

89.43.156.193 E sv meu si la un baiat. e ff tare sunt own daca vrei dau gm mode pentru cerere pe forum intra pe sv

| Andrei_Razvan_1970 a răspuns:

Eu stiu un server, este intre 7-12 ore din 24.Incepe de la ora 7-9 dimineata si se termina la 11-1 seara.Intra pe hamachi, du-te la join network, scrie la network ID: Gamer's server, iar la parola lasa gol.
dupa aceea du-te pe minecraft si scrie Ipul: 5.128.117.219 si ai intrat! Atentie!, administratorul este Player***(diferite numere mereu) iar daca vrei sa construiesti scrie la chat "Vreau OP!" cand serverul este online.

| bogdanTm a răspuns:

MC:OnlineRomania pana la MC:OnlineRomania4 parola 1234
cu hamachi 5.255.161.207 ip

| Julian_Xander_1988 a răspuns:

Aici un server Reusit Romanesc!

minecraft.lcsnet.ro

| Beefdog303 a răspuns:

Intra pe asta e hamachi: id network: MinecraftHaveFUn1, 2,3, 4,5, 6,7 intrati pe reteaua goala pass este 1234 si ip este5.150.195.53 intra nu vei regreta!

| PussInBoots2000 a răspuns:

Server Minecraft 188.173.251.218 e de creative.