| Intrebarefaceboockkckkkck a întrebat:

Cum pot face un server de minecraft1.7.2? M-am uitat pe youtoube si am urmat pasi sugerati de altii dar la mine nu merge nu i-mi apar programele! Am descarcat pana si HAMACHI am facut un cont nu stiu exact daca si un server dar nu pot afla ip-iul!
Daca ma poate ajuta cineva sa fac un server sau sa faca cineva un server si sa mi-l trimita ca sa ma pot juca minecraft cu prietenii! Dau funda persoanei care ma ajuta!

2 răspunsuri:
| DarkBlade29 a răspuns:

Te duci la pagina oficiala de mc, si iei server de mc 1.8(nu stiu daca mai poti lua server de 1.7 acum) si il descarci, intri in dosar si este un program, mc server 1.7/8.2 cat ar fi, dai clic pe el si ti se creeaza serverul, inainte sa-l lansezi intri intr-un prog. de scris numit config sau propertis(ceva in genu) si iti pui acolo ip-ul si setezi cum sa fie serverul, sper ca am fost de ajutor

| Intrebarefaceboockkckkkck explică (pentru DarkBlade29):

Multumesc dar nu am inteles nimic ai putea sa faci tu unul si sa imi dai ip-iul?