| intrebpisici a întrebat:

Daca mi-as vinde laptop din 2020 cu 2800lei cati bani credeti ca as lua pe el? 8gb ram, amd razeon, 64 bit.

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Eu ti-am explicat in ultimul comentariu pe acel topic cum sa faci evaluarea raportat la laptopurile asemantoare cu al tau (ca model, dotari si/sau brand etc) vanzarile de pe olx, dar nu vrei sa asculti

https://www.tpu.ro/......o-afacere/

| lpavel a răspuns:

Pai tu asa evoluezi un laptop dupa anul de fabricatie? laughing Si la ora actuala se mai fac sau se mai vand laptopuri de genul rasnita, iar asta ar trebui sa coste 100 de milioane? laughing
Daca imi zici toata configuratia iti dau o aproximatie cam cat valoreaza!
Sa-mi zici de exemplu asa:
Procesor- marca si toate acele numere si litere urmate dupa marca!
Placa video - la fel: marca si literele/numerele!
Ramii- ce tip de rami DDR3, 4 etc si cati gb!
Memoria- HDD sau SSD de cati GB?
Bateria cat tine aproximativ!
Cam dupa astea se poate evolua un laptop nu dupa anul de fabricatie!

| Lupică27 a răspuns:

Daca e razeon e calumea...
Detalieaza componentele ca eu n-am inteles ce ai tu acolo sau da link cu laptopul. Oricum, cel mai probabil mai mult de 1000 de lei nu ai lua pe el.

| intrebpisici explică (pentru Lupică27):

Asus vivo book

| Lupică27 a răspuns (pentru intrebpisici):

E slab rau man si depasit pe deasupra, ai sanse slabe sa-l vinzi.
Totusi incearca, cere 1000 de lei pe el ca pret de pornire si dupa mai scazi daca e, zici si tu clientilor ca e pretul negociabil.

| Davidls12 a răspuns:

Ma multe detalii precum tip procesor, marca model, frecventa ram, placa video