| compcris00 a întrebat:

Funda.Am youtube si am pus generare de bani. Spuneti-mi mai detaliat despre fisa a 3 care trebuie sa o completezi la adsense si acolo pun cardul bancar, cind primesc banii cum primesc, de ce trebu asa formular.
DECI LAMURITI-MA.

9 răspunsuri:
| Bobby711 a răspuns:

Iti trebuie mii de viz si subs ca sa poti face bani sa nu te astepti ca daca ai 100-500 viz faci multi bani nu e asa + ca lumea trebuie sa mai dea click pe reclamele alea eu iti recomand sa te las doar daca stii cu adevarat ce faci.Banii ii primesti pe card.Bafta la ce faci.

| compcris00 explică (pentru Bobby711):

1.Ai vreo exeperinta cu ADSENSE?
2.In caz de ceva eu nu pierd nici-un cent?
3.Am un clip care are 350.000 viz, in rest am clipuri care au doar citeva mii de viz, altele citeva sute, si citeva au doar citeva zeci de viz
4.Am 400 abonati si cifra creste
5. Exista alt mod de aprimi banii in afara de adsens?
6. Daca de exemplu sunt logat in google ca fiind in ROMANIA, dar in realitate vreau ca scrisoarea de la adsense sa-mi vina in alta tara exemplu R.M.

| KodrutZ a răspuns (pentru compcris00):

1. Da, eu am.
2. Pierzi timp.
3. Nu conteaza ce ai PINA ACUM, ci viitorul.
4. Irelevant.
5. Poti sa faci reclama directa la produse si sa fii platit de producatori, de exemplu. Sau sa bagi linkuri afiliate si sa cistigi per vinzare. Oricum, daca traficul tau e din RM sau Romania, valoarea lui e ca si egala cu zero.
6. Ii crezi pe Google cretini?

| compcris00 explică (pentru KodrutZ):

OK DAR daca am pus generare de bani banii unde se duc, banii stau?

| KodrutZ a răspuns (pentru compcris00):

Nu se duc nicaieri, stai calm. Nici macar nu ti-ai configurat reclamele la fiecare video si mai ales sa ti le accepte ei pentru monetizare. "Generare de bani" aia nu inseamna fix nimic. E ca si cum ti-ai schimba statusul pe FB "caut de munca" si te-ai intreba unde merge salariul, desi tu nu ai job inca. tongue

| compcris00 explică (pentru KodrutZ):

Deci acolo scrie cit am facu.Sa zicem ca ti p de jumate de an am facut 50 doalri. Daca eu am sa-mi fac tot normal adsense, banii se vor transfera acolo?

| KodrutZ a răspuns (pentru compcris00):

Nu am inteles absolut nimic din ce vrei sa zici.

| compcris00 explică (pentru KodrutZ):

Nu gata, ca sa primesc bani trebuie sa am adsense in *** matei, da? Da pentru asta nu pot sa-i fraieresc pe astea de la google.Atunci daca am activat monetizarea ce pul* mea nu primesc nimic, mda...

| KodrutZ a răspuns (pentru compcris00):

YT, Google, Adsense... ai un cont cu care le accesezi pe toate. Daca activezi monetizarea nu faci nici un ban pina nu configurezi pentru fiecare video in parte ce si cum sa iti afiseze si bani incepi sa faci abia dupa ce sint aprobate.