| andiGaminngg23 a întrebat:

Imi puteti spune ce jocuri pot rula pe pc meu

memorie(ram):1gb
placa video: radeon x1550 series

4 răspunsuri:
| DanielPH a răspuns:

Depinde si de procesor, daca este macar dual core poti juca jocuri mai vechi > Counter Strike, Minecraft, Halo, Assassin's Creed I, Call of Duty, Battlefield II, Metin 2.
Poti sa faci si asa:
Cauti pe net placa video si siteul si vezi ce jocuri mai noi iti permite sa jociwinking Sau...Cauti jocul si dai gen :
Outlast Cerinte sistem

Unele jocuri merg pe anumite windows-uri de exemplu. Nu te astepta sa joci Goat Simulator sau Battlefield III-IV pe Windows XP, Poti pe Windows 7/8/8.1

| andiGaminngg23 explică (pentru DanielPH):

Win 7 32 bit
procesor amd athlon(tm) 64 x2 dual core procesor 4200+ 2. 20GHz

| DanielPH a răspuns (pentru andiGaminngg23):

Cu Windows 7 32 bit poti sa ai si minimul de resurse la orice joc din asta mai slabut ca tot iti merge.
Sa zicem ca iti place un joc, ex : Battlefield II Scrii pe net : Battlefield II cerinte sistem
Iti da niste lucruri pe care ar tebuii sa le ai daca le ai poti juca, nu le ai le descarci, daca este de la placa video/procesor asta este, alt joc. Dar eu zic ca merge mai tot. Nu te baga la jocuri aparute anul asta.

| andiGaminngg23 explică:

Am win 7 32 bit
procesor AMD Athlon(tm) 64 x2 dual core procesor 4200 + 2.20 GHz