| anonim_4396 a întrebat:

Merge pe laptop Gta 5
Laptop Fujitsu Simens e din Germania
Procesor: Intel(R) Celeron(R) CPU B830 @ 1.80 GHz
Placa Ram: 4 GB
Placa Video: 1696 MB
64 MB
Spatiu Total al Laptopului: 500 GB
Diskul: (D) 405 GB
Diskul: (C) 60 GB
Va rog mul spuneti-mi tare va rog
Multumesc

11 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Si daca e din Germania e placat cu aur? Sau ce?

Ce rahat de laptop! Va rula gta 5 cu maxim 12 fps-uri!

| XXdenisXX84 a răspuns (pentru CPAElites):

Dar al tau ce comp e ca nici gta 2 nu merge?

| XXdenisXX84 a răspuns (pentru CPAElites):

Tu ma car ai gta 5
Numi manca la p***

| XXdenisXX84 a răspuns (pentru CPAElites):

Taci ma la tine nici gta 2 nu merge

| Styled a răspuns (pentru XXdenisXX84):

Salut, eu doar ti-am zis ce stiu si ce ti-ar recomanda si specialistii, incearca sa iti cumperi un nou PC un genul astA:
Intel Core i5 4460
nVidia GeForce GTX 750Ti
8GB Ram HyperX
Carcasa Zalman Z3 plus
Sursa: Super-Flower de 500W
Corsair de 500W
Si o PLACA DE BAZA pe care ti-o recomanda un specialist! Eu iti recomand MSI B85 PRO.

| CPAElites a răspuns (pentru XXdenisXX84):

Da am GTA 5 si nici nu ma joc =)
Am un GTX 750 TI OC + procesor quad core 2.8 ghz, ram 8gb si Hard Disk 1tbwinking
Ma joc World of Tanks ( Full HD toate setarile date la maxim ~60 fps-uri ) si agar.io

| Styled a răspuns:

Nu o sa mearga, sau spre uimire, in 10, 15 FPS-uri. Te intrebi de ce? Pai sa vedem.

Tu deti un Celereon de 1. 8GHz, ceea ce este destul de slab, iti trebuie cel putin peste 2. 1GHz pentru a putea deschide jocul.
Ramii sunt 4, minimul fiind 6-8.
Placa video, este de 1700MB, iti trebuie cel putin 2GB(2000MB) Dar imi poti zice si modelul placii?

Harddisk-ul calculatorului nu conteaza, conteaza sa ai doar 50GB liberi.

Sper ca ti-am raspuns la intrebare corect si cum asteptai!

| XXdenisXX84 a răspuns (pentru Styled):

@ 1.80 GHZ dar el merge pe 2.40 GHz
dude ba tu nici nu stii un prieten are 1 GB ram si merge gta 5 dar eu 4 GB ram
si el are 512 MB placa video
si procesorul lui e
Intel(R) Celeron(R) 430 @ 1.79 GHZ al lui si ii merge desteptule tu cati ram ai

| XXdenisXX84 a răspuns (pentru Styled):

Dar imi Poti spune ce pot sa schimb la el

| crazyt40YTB a răspuns:

Denis sa stii ca trebuie sa schimbi procesorul in unul Intel 15 cel putin placa video in una gtx760 cel putin si 8gb RAM casa mearga in 40-60 fps

| XXdenisXX84 a răspuns (pentru crazyt40YTB):

Dar la Prietenul meu Merge are Acer
Procesorul: Intel(R) Celeron(R) 430 @ 1.79 GHZ
Placa Ram: 1 GB
Placa Video: 512 MB
Diskul: C 100 GB
Diskul: D 110 GB
Diskul: G 50 GB
Spatiu Stocare are : 300 GB
Windows xp sp2