| RoBeRTin321 a întrebat:

Salut.Am o intrebare foarte adresata, probabil ca si cea mai adresata.Am terminat Half Life 2 normal,episodul unu, si doi.Dar am o intrebare, cand va aparea Half Life 2 episodul trei, sau Half Life 3?

4 răspunsuri:
| Adrian926a a răspuns:

Compania de jocuri valve are o problema cu jocurile care se termina in 3, nimeni nu stie daca va aparea aceste jocuri, este unul din misterele universului, probabil asta se va inampla in urmatorii 50 de ani, nimeni nu stie, probabil cand va aparea half life 3, team fortres 3, left for dead 3 etc, jocurile vor avea un impact imens iar compania de jocuri valve (steam) o sa fie cea mai bogata companie ca urmare a vanzarii jocurilor. Amin!

happy

| RoBeRTin321 explică (pentru Adrian926a):

Dar nu inteleg, de ce nu exista jocuri ce se termina in 3 cum ar fi : Half Life 3, Portal 3, Left 4 Dead 3, Team Fortress 3, etc.Ce au ei cu numarul 3.

| Burca_Paul_1999 a răspuns:

Inca nu se stie, se spune ca nu va mai aparea.

| Tawengo a răspuns:

Half Life 2 ep 3/ Half Life 3 nu o sa apara foarte curand. Inca nu au fost nici o stire despre joc. Au fost unele leak-uri minore despre joc dar s-au dovedit a fi un now motor pentru jocurile care urmeaza sa apara. Gabe Newell (CEO la Valve) nu vrea sa spuna nimic despre noul episod decat ca au o mica echipa care lucreaza la un proiect special.