| andutzu010 a întrebat:

Care procesor e mai bun E5700 Dual-Core 3. 00GHZ sau AMD Athlon 64 X2 5400+ 2. 8GHZ?

6 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Eu zic ca E5700. acel amd face parte din prima generatie de multicore, iar cel de la Intel face parte din a doua generatie plus ca are frecventa.

| andutzu010 explică (pentru Zangetsu):

A doua generatie sunt Core 2Duo nu Dual-Corebig grin

| Zangetsu a răspuns (pentru andutzu010):

Prima generatie sunt cele Pentium D din anul 2005.
Apoi Pentium Dual-Core si Core 2 Duo au aparut dupa.

| αʅҽxƈσσʅʅ a răspuns:

Aici e categoria Jocuri PC/online! şi tu vorbeşti de procesoare>>?>> vezi că te-am raportat! regulile TPU trebuie respectate!

| andutzu010 explică (pentru αʅҽxƈσσʅʅ):

Deci m-ai raportat pentru ca nu exista o categorie SPECIALA PENTRU COMPONENTE PC? Cand o sa faca si o astfel de categorie o sa postez acolo! Am mai intrebat de componente PC in categoria asta si nu a fost nici-o problema! Vad ca te-ai gasit tu mai,, inteligent''

| αʅҽxƈσσʅʅ a răspuns:

Bă andutzu măcar să pui întrebarea la informaţii utilitare