| Burnaz_Marian_1999 a întrebat:

Salut internatiune am o mare problema si sper ca ma puteti ajuta.Am un Fifa 14 original si ma joc de multi ani,de ceva timp merge foarte in reluare si m-am gandit sa il reinstalez. Dupa ce am reinstalat jocul prin Origin cand deschid Fifa-ul scrie syncing cloud data iar apoi apare fereastra cu play, game settings si exit.Dau play apare pe ecram logo-ul iar apoi da o eroare numita Fifa 14 care zica ca Fifa 14 has stopped working.

Care este problema si cum o pot rezolva.Va rog sa ma ajutati DAU FUNDA! happy

Răspuns Câştigător
| LuciWv a răspuns:

CD-ul,intampina zgarieturi?
Acele mici zgarieturi poate au provocat pierderi de date,sau "alterarea lor"
Hmmm...
Incearca sa iei un CRACK, doar luncherul
Dar mai intai porneste-l ca administrator < > Click Dreapta pe icon si dai pe Run As Administrator
Daca nici asta nu merge
Ultima solutie ar fi sa schimbi windowsul si sa incerci atunci, daca nici atunci nu merge, ori s-a stricat CD-ul(il poti proba la un prieten) ori laptop-ul...
Din doua, una tot este...

5 răspunsuri:
| LuciWv a răspuns:

PC-ul poate nu mai duce jocul

| Burnaz_Marian_1999 explică (pentru LuciWv):

Se poate ca Fifa sa-si fi facut update-uri care laptopul meu cu i3 si placa radeon de 1GB sa nu mai duca?

| LuciWv a răspuns (pentru Burnaz_Marian_1999):

Eh,nu cred, in nici un caz fifa 14
Pai,ai fortat laptopul pentru performanta?
Overlock,sau cum ii zice...
Poate nu l-ai instalat bine,jocul,ai CD sau este direct pe steam?
Daca ai CD incearca sa cauti UPDATE-uri
Daca este pe STEAM, fa un ticket la Steam sau intreaba pe comunitatea lor...
In rest, nu prea stiu ce ar putea avea...
In cazul in care nu rezolvi nimic, si vrei sa joci iar FIFA 14, ai 2 variante.
1. Stergi tot ce tine de FIFA 14 din PC, absolut TOT!, save, date, etc. TOT!
2. Re-instalezi windows-ul si esti 100% sigur ca ai sters tot ce tine de FIFA 14 din PC, dupa asta instalezi jocul, daca nici atunci nu merge, nu mai stiu ce sa zic, nu prea are cum sa nu mearga.
P.S. chiar daca ai un i3 sau i7, radeon sau GTX, ORI CE SE POATE DEFECTA!, asa din senin sa incalzeste peste masura, Colleru nu mai face fata si PA performanta
P.S. 2 : in unele momente dupa ceva timp de stat pe laptop, se stinge din senin?

| Burnaz_Marian_1999 explică (pentru LuciWv):

Nu s-a stins niciodata din senin pentru ca sunt genul care are grija la detalii
Da am CD si am incercat ce ai spus mai sus si am sters totul ce tine de fifa dar acelasi rezultat dupa reinstalare happy
Am atasat la fifa porgramul rngp 14v4 cu echipe romanesti care vine el cu update-uri

| LuciWv a răspuns (pentru Burnaz_Marian_1999):

CD-ul,intampina zgarieturi?
Acele mici zgarieturi poate au provocat pierderi de date,sau "alterarea lor"
Hmmm...
Incearca sa iei un CRACK, doar luncherul
Dar mai intai porneste-l ca administrator < > Click Dreapta pe icon si dai pe Run As Administrator
Daca nici asta nu merge
Ultima solutie ar fi sa schimbi windowsul si sa incerci atunci, daca nici atunci nu merge, ori s-a stricat CD-ul(il poti proba la un prieten) ori laptop-ul...
Din doua, una tot este...

| Burnaz_Marian_1999 explică:

Sincer am cumparat si un Fifa 15 cand a aparut si mi-am luat cea mai mare teapa pentru ca laptopul meu cu i3 si placa readeon de 1GB si duce jocul si a trebuit sa-l vand happy