| lgckiddz a întrebat:

Am o problema pe minecraft.Deci am 100-90 fps si dupa 5 secunde..se incarca chunk-updateurile si imi face 9-10 fps... dupa revine si tot asa!
Cine ma poate ajuta urgent! dau funda
Vreau sa spun ca am setarile minime..am 50GB liber in C, 250 in D,am dat cu ccleaner,scanare malware-bites-anti malware, degeaba.
Astept raspunsuri bune care ma pot ajuta

6 răspunsuri:
| salltpu a răspuns:

1 cati mb ram ai si 2 dai la chunck load pe smooth sau daca ai optifine ai o optiune cu stabile sau stable fps si dai on acolo

| lgckiddz explică (pentru salltpu):

Am 2GB ram.

| lgckiddz explică (pentru salltpu):

Da..si tot nu mergestraight face

| salltpu a răspuns (pentru lgckiddz):

Daca ai minecraft 1.6.2 poti seta de la profil la java arguments sa ai 2 gb daca ai 1 setat

| lgckiddz explică (pentru salltpu):

Am 2GB ram.Am pus 512, fiindca nu pot sa aloc 1024, 2048, etc.nu pot mai mare de 512 nu stiu de cestraight face si doar am 2 GB ram

| salltpu a răspuns (pentru lgckiddz):

Daca ai windows 7 asta e problema pentru ca windows 7 ia 1, 5GB-2GB deci problema cu fps este pentru ca joci cu 512 mb ram
am jucat si eu pe un pc mai slab
daca vrei sa mearga bine pune windows xp si ia-ti
TuneUp utilities 2013 se gaseste si cracked pe net