| Nightmare_2673 a întrebat:

Dau funda pentru urmatoarea intrebare!
Aseara am luat un virus syhost.exe (pe numele lui: Trojan.w32.FRANLOAD). Ce stiti despre acest virus? Ce poate sa faca, cel mai grav? Din cate am auzit, iti poate afla datele de la conturi. Este adevarat? Am scanat cu MalwareBytes, mi-a gasit 4 trojane, le-am bagat in carantina, apoi le-am sters. Am restartat PC-ul si ma uit in Task Manager sa va daca il mai am si nu-l mai am. Am scanat apoi inca o data PC-ul si nimic, de data asta. Este posibil ca acest virus sa fi ramas in PC? Este posibil sa afle datele contului? Daca a ramas in PC, ce solutie imi oferiti? Rog un raspuns cat mai repede la aceasta intrebare.

3 răspunsuri:
| myhay0930 a răspuns:

Sall!,trebuie sa il stergi neaparat prin antivirus daca se strang 3, trojanul poate dauna hard-diskului!

| Nightmare_2673 explică (pentru myhay0930):

Doar ce am spus ca l-am sters cu MalwareBytes! Eu l-am sters cu MalwareBytes, insa nu stiu daca am scapat de el permanent. Am mai scanat de cateva ori cu anti-virusul, dar nu mi-a gasit. Deci, cred ca nu mai este, dar as dori un raspuns sigur.

| myhay0930 a răspuns (pentru Nightmare_2673):

Daca antivirusul nu il mai gaseste inseamna ca nu mai este