| MrAndrew a întrebat:

De ce am Lag in aproape orice joc cu aceasta configuratie. http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/928546/.Am windows 8.1, 8g ram, nVIDIA geforge 770 2gb, procesor i5 3,30 ghz. Chiar nu inteleg de ce am lag [Poate fi de la monitor?, am facut conexiune vga]

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Am o intrebare. Uita-te in spatele unitatii si spune daca cablul de la monitor e conectat ceva de gen: http://www.youcanbuildyourowncomputer.com/images/cm690_case_back.jpg
In zona in care scrie I/O panel sau in zona in care scrie Expansion Slots.

9 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Da exemplu de jocuri care merg bine si jocuri care merg rau.

| heldeN a răspuns:

Ai verificat temperaturile, la procesor/placa video in timpul sesiunilor de gaming>?

Răspuns utilizator avertizat
| MrAndrew explică:

Goat simulator - 33 fps [low/vsync off]
Minecraft - 20 fps LOW
Watch dogs - 5 fps [very low/vsync off]

| MrAndrew explică (pentru sltlp):

IO

| sltlp a răspuns (pentru MrAndrew):

Am tot dreptul sa zic ce e mai jos. Macar iti dau solutia. Daca te fac pamalau, am tot dreptul, si daca as putea trece prin onitor la tine sa iti dau o palma, as face asta. Tu iti iei asemenea pc si esti incapabil sa conectezi amaratele de cabluri. Ia si inchide pc-ul(shut down) si conecteaza cablul de la monitor in zona expansion slots. Ca de asta ai platit gtx-ul ala de atatea milioane. Sper ca macar driverele de la gtx le ai rolling on the floor Doamne doamne. Ma rog, fa ce am zis acum, apoi revii sa imi zici si mie cum merge rolling on the floor.

| MrAndrew explică (pentru sltlp):

Merge merge, man nu rade ca nici tu nu stiai daca foloseai inainte un Imac 21, 5 all in one fara unitate. Am crescut cu mac nu cu Sistem

| sltlp a răspuns (pentru MrAndrew):

OF. Rad. Daca aveai un pc de 1500 lei si nu imac(imi miroase a lauda, dar ma rog) stiai unde trebuie... Oricum, spor la butonat de acum, cu fps-uri decente big grin

| sltlp a răspuns (pentru MrAndrew):

Am o intrebare. Uita-te in spatele unitatii si spune daca cablul de la monitor e conectat ceva de gen: http://www.youcanbuildyourowncomputer.com/images/cm690_case_back.jpg
In zona in care scrie I/O panel sau in zona in care scrie Expansion Slots.

| MrAndrew explică:

Va rog frumos, un id de skype / mes pentru cine se pricepe am mare nev de ajutor