| Clauddiu1997 a întrebat:

Am windows 7 ultimate si am incercat sa fac si eu un sv de metin2 cu hamachi si pentru a deschide sv imi trebuie Microsoft virtual pc. Am luat de pe net pentru 32 bit sa imi spune ca nu e compatibil, iar dupa am laut pentru 64 bit si imi spune ca acest program poate sa imi afecteze pornirea corecta a windowsului. Va rog sa ma ajutati.

4 răspunsuri:
| Mihail2020 a răspuns:

Du-te in start/startup/ si stergi virtualpc.
Daca nu-i acolo du-te start (bara aia scrii).
msconfig /Sus dai la Startup/si debifez virutualpc.
Ca sa nu mai faci atata haz de necaz pentru un Windows 7 Ultimate eati Virtualbox (este bun si pentru a crea un server de Metin2 ).
Virtualpc 2007 este pentru XP, Vista.
Virtualbox este pentru toate XP, Vista, 7, 8.Intelegi tu.
Si merge foarte bine si nu iti afecteaza pornirea deloc.
Cel mai recomandat este sa stergi Virtualpc (dezistalez de tot) si sa instalezi Virtualbox.

| Clauddiu1997 explică (pentru Mihail2020):

Mi-a dat urmatoarea eroare: 'metin2' could not be started because hardwereassistend virtualization is disable. Please enable hardwer virtualization in the BIOS setting and try again. if hardwere virtualization setting is already enabled, you may have to disable Trusted Execution Technology (TXT) setting in BIOS or update the system BIOS. Cum fac sa activez ce imi cere?

| Mihail2020 a răspuns:

Ea cel mai bine Virtualbox lasa Virutalpc ca ala este pentru Windows XP SI VISTA.
Ca virtualbox nu da eroare si merge server fara probleme iar daca este o problema la Vituabl box te rog sa zici ce eroare.
Ce zici acolo Este ca nu-i vina de la masina virtuala si de la server pe care l-ai luat (instant server sau server file).

| Clauddiu1997 explică (pentru Mihail2020):

Eroarea asta mi-a dat-o la mai multe "instant server". Sti cumva cum o pot rezolva?