| Alcaelo a întrebat:

Ca de obicei vin cu o problema...

Se intampla sa joc metin2 ro pe un pc care suporta lejer acest joc, insa de 2 zile nu mai stiu cum sa fac sa scap de lag.

Am schimbat windowsul de 4 ori(windowsuri diferite) driverele le am la zi...

Am incercat chiar si cu setarile(Config) la minim si degeaba.

In joc se comporta binisor dar are o tenta de delay la cateva secunde.Insa la prima instalare de metin imi mergea nemaipomenit chiar si cu doua cliente deschise insa acum nici cu unul nu merge cum ar trebui.

Care sa fie problema?

Tin sa mentionez ca am facut cateva din asa-zisele tutoriale care te scapa de lag insa nici unul nu a dat rezultate.

Astept raspunsuri folositoare nu gen "arunca-ti pc pe geam" "cumpara alt pc".

7 răspunsuri:
| RokKzis a răspuns:

Mda, degeaba reinstalezi, sper ca ai instalat driver placa video, si poti sa instalezi un program ceva gen : speed pc (iti reduce din lag 20%) la orice joc si la metin joaca cu setarile la minim

| Alcaelo explică (pentru RokKzis):

Am spus deja ca am TOATE driverele la zi si ca inainte imi mergea metinul cu rezolutia in maxim si aveam si 2 cliente deschise.
Deci mai pe scurt ba 1 saptamana imi merge bine ba 2 saptamanii imi merge cu lag.

| RokKzis a răspuns:

Slaba placa sad)

| Alcaelo explică (pentru RokKzis):

Buna slaba asta este.
Ceea ce nu inteleg este de ce imi mergea bine dupa care imi mergea cu lag dupa care iar imi merge iar bine ca mai apoi sa imi mearga iar cu lag.

| gGrigore a răspuns:

Metin2 ro .....acum oricine se joaca acest joc au lag, chiar daca unii au Pc foarte bun, iar alții Pc mai slab