| Popa_Eduard_1994 a întrebat:

Eu vreau sa am un canal de Youtube si care sa fie celebru dar nu am calitate video buna. Apropo canalul este de gaming.Mia-t putea da un program cu care sa filmez si sa filmeze in 720p.
Si daca vrea cineva sa-mi da-e skypeul lui sa ma ajute la editat pentru ca nu stiu cum sa editez si am cautat si pe Youtube dar nu am inteles nimic. Daca totusi se gaseste cinea sa ma ajute cu programul sa nu rada de mine. Apropo nu uitati ca dau si funda.

2 răspunsuri:
| Luizaaa a răspuns:

Buna! Deci,in primul rand trebuie sa ai o camera,nu conteaza daca e de buna calitate,dar sa se vada bine,daca nu telefonul. Incearca ca atunci cand filmezi sa ai lumina(preferabil naturala)si sa vina din fata. Poti descarca pe telefon aplicatii in care sa editezi clipurile precum: windows movie maker, imovie, etc. Daca intri pe Youtube in dreapta sus este o sageata indreptata in sus, dai clik si acolo poti edita videoclipul sau daca il ai deja editat doar sa il urci pe Youtube.
Ai grija cu melodiile pentru ca pot avea drepturi de autor si nu le poti folosi. Oricum, ai in biblioteca (unde editezi videoclipul) o multime de melodii pe care sa le folosesti in videoclipurile tale.
P.S. Daca totusi folosesti melodii cu drept de autor, banii vor ajunge la autorul melodiei si nu la tine... Cred ca stii si ca poti castiga bani din asta.
Sper ca te-am lamurit, succes in canalul tau!

| Popa_Eduard_1994 explică (pentru Luizaaa):

Dar nu ai inteles eu am un canal de gaming