| Markusfrtt a întrebat:

Vreau sa imi iau o consola, insa nu stiu care e mai buna. Am de ales intre Xbox 360 si PS3. Voi care credeti ca este mai buna si de ce? Am vazut ca XBox360 are memoria ram si video mai mare decat PS3(Xbox 512- PS3, 256). Care e mai buna la grafica, etc

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Mai intai vezi ce jocuri iti plac si apoi iti alegi consola. Sunt jocuri PS3 care nu le gasesti pe X-BOX si invers.Ambele console sunt bune dar in unele jocuri grafica de PS3 pare mai buna decat pe X-BOX. In plus pe PS3 te poti loga gratis in PSN online iar pe X-BOX platesti cca 50 euro anual pentru Live.Ps3 are jocuri mai atractive si deci daca esti fan God of War II / III, Heavy Rain, Infamous, Killzone 2, MAG, Metal Gear Solid 4, Quantum Theory, Ratchet & Clank, Resistance 2 ...mergi pe PS3.
Repet, unele jocuri sunt optimizate mai bine pe PS3 si in cazul asta grafica de le nVidia este peste X-BOX.