| Markusfrtt a întrebat:

Vreau sa imi iau o consola, insa nu stiu care e mai buna. Am de ales intre Xbox 360 si PS3. Voi care credeti ca este mai buna si de ce? Am vazut ca XBox360 are memoria ram si video mai mare decat PS3(Xbox 512- PS3, 256). Care e mai buna la grafica, etc. Deci?

7 răspunsuri:
| FatUglyVirgin a răspuns:

Grafica depinde si de joc, cat de bine este el optimizat pentru consola respectiva

| Adrian0102 a răspuns:

E clar ca xboxul 360 e mult mai bun ca ps3 am detinut si eu un xbox 360 si jocurile noi gen gta 5 sau fifa 14 au o rezoluti e minunata, cat despre manete sunt cele mai bune si mai confortabile sa zic asa de pe piata. Daca iti iei xbox 360 sa il iei modat prin rgh sau daca il cumperi nou sa il modezi cum am mai spus cu rgh.

| Markusfrtt explică (pentru Adrian0102):

Am inteles, dar am o nelamurie. Pot juca orce joc pe un Xbox de 12 gb? Adica daca vreau sa joc GTA 5, trebuie sa il instalez pe consola sau merge cu sidiul direct, fara sa se instaleze copieze in memoria consolei. Eu am inteles ca acea memorie e doar pentru save game, sa se salveze misiunile la joc. Sper sa intelegi

| Adrian0102 a răspuns (pentru Markusfrtt):

GTA 5 de exemplu are 2 cd-uri primul cd se instaleaza in xbox are 8 gb iar cu al-doilea cd te joci. Daca ai HDD DE 12 Gb poti sa te joci GTA 5 dar ideea suna in felul urmator, tu daca instalezi sa zicem GTA 5 pe xbox din aia 12 Gb iti mai raman doar 4 gb de stocare pentru alte jocurii, e putin 12 Gb de stocare, cauta unul cu un HDD de cel putin 50 GB.
PS: Nu toate jocurile originale trebuiesc instalate pe xbox de exemplu fifa 14 sau nfs rivals au un singur cd si nu trebuie instalat.Sunt jocuri care trebuiesc instalate la fel ca gta 5. \ gen assassin's creed 3/4, battlefield 4, call of duty ghosts etc. Xboxul e nou sau SH? Daca e SH ce modare are?

| Markusfrtt explică (pentru Adrian0102):

Nu m-am hatarat inca daca cumpar unul nou sau SH. Ma gandesc ca SH sunt sanse sa se strice repede fiind utilizat. Tuce crezi merita sa imi iau unu SH?

| Adrian0102 a răspuns (pentru Markusfrtt):

Depinde de model, daca e modelul mai nou slim da merita daca te intalnesti cu persoana respectiva si il verifici foarte bine.E mai rentabil ca majoritatea xboxurilor sunt modate si vin si cu jocuri la ele.
Uite aici un xbox 360 SH care e ok
http://olx.ro/......1VOfw.html

Acum depinde din ce oras esti tu, nu lua din alta parte prin curier, intalneste-te personal si verifica foarte bine xboxul daca chiar iti iei SH.
Oricum daca ai un buget mai mare ia-ti l nou.Bafta.

| RoGaming a răspuns:

Mai bine iti iei ps3 pentru ca de exemplu pe Xbox 360 se plateste multi player-ul si ai mai multe titluri exclusive pentru ps3 decat pentru xbox. Sper ca te-a ajutat happy