| FlorinCiokan a întrebat:

A facut cineva scoala de soferi de curand? Am 2 intrebari :
-Cat a costat cu totul (bineinteles pentru Cat.B)
-A picat careva traseu? e pusa in functie legea ca nu mai trebuie sa dai sala din nou? daca careva a fost in aceasta situatie cate ore de condus a facut si cat a costat acele ore.
Nu raspunde-ti doar dupa ce ati auzit pe ici pe colo, Multumesc.

Răspuns Câştigător
| IonutzMariusz a răspuns:

Salut, eu am plătit 1500 Lei 32 ore pregătire practică pe VW GOLF 5
Înainte să dai examen trebuie să achiziționezi de la CEC Bank Chitanță (taxă) examinare care costă 68 lei
Iar de la Direcția Taxe și Impozite Locale ai de luat Taxă examinare auto 6 lei (aceasta trebuie luată ori de câte ori dai examenul teoretic)
Da legea a intrat în vigoare de la 1 Oct. 2015

| Ioandelasal a răspuns (pentru IonutzMariusz):

Gresit data intrarii in vigoare, este 5 octombrie 2015 si nu este lege, este o modificare a art.12 din Ordinul MAI nr.268/2010, privind examinarea.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Depinde de fiecare scoala sau instructor individual, poate fi de 1.200-1.500 lei. Vezi costul exact uitandu-te pe site-ul oficial al scolilor din localitatea ta sau localitati apropiate.
2.Prevederea respectiva a intrat in vigoare cu 5 octombrie 2015.

| mgtow a răspuns:

Sala nu s-a dat niciodata, examen pc se numeste si nu se repeta timp de un an daca nu treci proba de condus

| RMG a răspuns:

Eu am dat 1100 pe 30 de ore