| ruxandracollo a întrebat:

Am fost arestat 2 luni de zile petru contrabanda cu tigari dupa 2 luni mam eliberat pe control juriticiar si acum am un an jumate de cand insemnez de 3 ori pe saptamana in caz de ma condamna mi se pune si anul asta jumate care insemnez?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In caz de condamnare ti se scade din pedeapsa cele doua luni cat ai fost in arest, nu se scade perioada de libertate.

| darrio2007 a răspuns:

Mai clar.Ca nu se intelege nimic.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Se numeste control judiciar.

| Neo12 a răspuns:

Dacă faci lucruri ilegale, asta meriţi. Nu sunt de acord ca cei care fac d'astea să stea tot în libertate.

| Nonameagain a răspuns:

Acest an si jumatate, nu inseamna detentie. Daca te condamna, ti se adauga intreaga perioada neefectuata.

| Hora_Darius_1996 a răspuns:

DA