| ruxandracollo a întrebat:

Mam eliberat pe cotrol juriticiar de 5 luni de zile si m-a chemat de 2 ori la procuratura si nici acum nu aplecat dosaru de la Procoror. Care ar fi termenu sa poata sa tina dosarul? si saptamna de saptamana ma duc la circa de politie peetru semnat. Petru evaziune fisca si contrabanda

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O sa-ti prezinte rechizitoriul si o sa trimita dosarul in instanta atunci cand o sa fie gata. Nu exista stabilit un anume termen, trebuie sa fie doar unul rezonabil, in functie de complexitatea dosarului. Este si in functie de cat de aglomerati sunt procurorii de la parchetul care instrumenteaza dosarul.

| ruxandracollo explică:

Ioandelasal mss pentru raspus Contrabanda nu beneficiaz de noul cod? nu a scazut nici din minm nici din maxim

| Ioandelasal a răspuns (pentru ruxandracollo):

La o alta intrebare ti-am spus ca infractiunea de contrabanda este prevazuta in Codul vamal si ti-am citat si continutul. Nu te uiti la raspunsurile de la intrebarile tale?