| 1Q a întrebat:

Am încărcat un video penYoutube si mi-a anulat, spunea ca am încălcat drepturile de autor incarcasem un video cu mihai stefan la romanii au talent si mi l-o sters întrebarea este de ce din cauza ca era filmat cu telefonul(ipad) sau ca am încărcat o secreta dintre emisiune Tv ca așa sunt mulți utilizatori care au făcut așa ceva pe YouTube. FUNDA

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fii multumit ca numai l-a sters. Autorul putea sa te dea si in judecata si sa te puna la plata.

| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Youtubemerge mai nou pe duplicate content si verifica pe variatii ceea ce se intcarca. Astfel daca tu ai incarcat un videoclip postat de un alt utilizator este normal ca nu ti-a mai permis tie. Trebuie sa tii cont si de asta

| 1Q explică (pentru MeConstantine):

Acel videoclip nu era exact ca alți alt utilizatori avea ceva in plus continua ceva mai mult si l-am filmatmdirect de pe TV

| VacaCuCabina a răspuns:

Pai daca eu fac un video si il pun pe youtube si tu imi filmezi video-ul si-l pui pe canalul tau de youtube, nu inseamna ca ai incalcat drepturile de autor? Sper ca ai inteles prin exemplul dat de ce nu l-ai putut posta.

| 1Q explică (pentru VacaCuCabina):

A, filmat direct de la televizor nu de la utilizator

| Kadamedo a răspuns:

Problema e ca cineva ti-a dat flag, videoul avea drepturi de autor dar chiar si asa youtube nu le gaseste mereu, chestia e ca cineva ti-a gasit videoul si i-a dat report, asa l-a gasit youtubeul...partea buna e ca mai devreme sau mai tarziu tot il gasea...

| 1Q explică (pentru Kadamedo):

Abia incarcasem video si a doua zi mă trezesc ca nu îl mai am