| Buttercup13 a întrebat:

Am 14 ani si as vrea sa imi iau un scuter. Nu vreau sa fie nou neaparat, ca cine stie ce fac cu el. Ce scutere imi recomandati? De asemenea, as vrea sa stiu mai multe detalii despre cursurile pe care trebuie sa le fac (de legislatie) si despre genul de scuter pentru varsta mea.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Parerea mea este sa mai astepti, bineinteles daca nu vrei sa te uiti la el aproape 2 ani.
Nu poti conduce pe drumurile publice, in mod legal, nici un scuter (nici moped si nici cel de pana la 125 cmc), trebuie sa ai varsta de 16 ani pentru ambele. Pentru moped iti trebuie certificat de absolvire a cursurilor de legislatie rutiera, pentru motocicleta de pana la 125 cmc iti trebuie permis de subcategoria A1. Numai bine!

| Gimmie1ツツ a răspuns:

Eu tias recomana unul Motowell

| adrian873 a răspuns:

De unde esti? am eu o gilera runner la 10 mil