| lanosta a întrebat:

as vrea sa pun cateva intrebari chiar de baza legate de scutere. Am implinit 16 ani si ai mei diseara vor sa-mi cumpere un scuter din cate am inteles si pentru mine a fost ceva neasteptat. Umblu mult cu bicicleta insa pe un scuter nu am umblat inca.
As vrea sa stiu cateva chestii de baza de genul, cum il pornesc/opresc/alimentez, per total chestii elementare care trebuie sa le stiu.
Multumesc mult!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Fa mai intai orele de legisatie rutiera si pe urma ai sa si inveti cum sa il folosesti.

| lanosta explică (pentru suntserios):

Cat trebuie sa le fac? si cat m-ar costa? daca costa...

| lanosta explică (pentru suntserios):

Trebuie sa dau si un fel de examen
?

| suntserios a răspuns (pentru lanosta):

Contacteaza o scoala de soferi si vezi cat te ajunge un curs de legislatie. Din cate stiu trebuie sa dai examen daca vrei carnet de A1, doar pentru atestat nu cred ca se da vreun examen. Cel mai sigur contecteaza o scoala de soferi.