| Katai_Norbert_1993 a întrebat:

Am permisul suspendat pe o perioada de 30 de zile (pentru depasire pe linie continua, fara accident si alte alea)si am beneficiat de o dovada a suspendarii de 15 zile.Intrebarea mea este daca as mai putea beneficia de o dovada de macar 24 de ore pentru a-mi putea duce la programare la medic prietena?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai beneficiat de dreptul de a conduce inca 15 zile si nu de o dovada a suspendarii. Perioada de suspendare dreptului de a conduce incepe la data cand predai permisul de conducere sau de la data expirarii dovezii inlocuitoare si tine pana la expirarea termenului de 30 de zile efective de suspendare. Nu mai primesti o alta dovada dupa expirarea celei primite.

assiris
| assiris a răspuns:

Nu cred că-ți mai dă. De ce nu folosești un Taxi?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Faci contestatie la judecatorie si ti se prelungeste pana la termenul de judecata. da e de 1000 de ori mai simplu sa iei un taxi sau un prieten