| Coacaze286 a întrebat:

Am avut un accident si am permisul suspendat pe o perioada de 180 de zile am avut dovada de circulatia iar aceasta mi-a expirat, m ai pot da sala la C cu ea expirata?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate, daca este expirata inseamna ca nu mai este valabila.
In orice caz ar trebui sa te interesezi la Serviciul de permise, poate iti dau voie sa sustii proba teoretica si fara a avea la tine permisul de conducere sau dovada, pot verifica foarte simplu ca ai permis de conducere valabil, doar ca acesta este retinut la politia rutiera din cauza suspendarii dreptului de a conduce.
Problema este alta, nu vei putea sustine proba practica pana dupa expirarea perioadei de suspendare a dreptului de a conduce.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu se poate, legea nu permite asa ceva.