| erasmo96 a întrebat:

Buna comunitate! Stiti o adresa a Ministerului Educatiei si Cercetarii unde pot depune o plangere impotriva unui cadru didactic? Multumesc mult.

Răspuns Câştigător
11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu faci nimic pe edu.Reclamatia se depune la directorul scolii sau la inspectoratul scolar.

| darrio2007 a răspuns:

Nu faci nimic pe edu.Reclamatia se depune la directorul scolii sau la inspectoratul scolar.Din orasul sau judetul tau.

| erasmo96 explică (pentru darrio2007):

Si daca vreau sa fie anonima?

| darrio2007 a răspuns (pentru erasmo96):

Nu este luata in considerare.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai indicat este să urmezi "filiera" ( în ordine ) :
1. Întâi reclami profesorul respectiv la Direcţiunea şcolii
2. Apoi, îl reclami la Inspectoratul Şcolar Judeţean ( în cazul în care NU se răspunde la Sesizarea iniţială în termenul legal de 30 de zile, sau NU se iau măsurile corespunzătoare )
3. Abia dacă NU se rezolvă/soluţionează cele 2 Sesizări anterioare, poţi face o Sesizare către Ministerul Educaţiei!

Orice Sesizare TREBUIE să conţină datele REALE de identificare a petentului ( ale tale ), altfel NU va fi luată în considerare şi NU va fi soluţionată!

NU se pot face Sesizări/reclamaţii anonime!

Evident, TREBUIE să ai şi DOVEZI care să confirme cele susţinute de tine...

Toate cele bune.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Anonimele nu se iau in consideratie; adresa e spiru hareet nr 10-12 sector 1, Bucuresti

| Marius511 a răspuns:

De ce vrei sa-i faci rau? Crezi ca tu nu ai partea ta de vine, la ce nebuneli se intampla in scoli in ziua de azi, nici n-a fost greu.

| Marius511 a răspuns:

Oricum e degeaba c nu se rezolva nimic. Trebuie sa fie ceva foarte grav, caz de pro tv ca sa se faca ceva

| Marius511 a răspuns:

Si trebuie sa iei in socoteala si altceva, daca nu e foarte grav iar el scapa cu un telefon, gandeste/te ca isi va da seama cine a fost iar tu poti sa iti la revedere de la actualii colegi big grin

| Marius511 a răspuns:

A fost atat de serios inct sa aiba tenta sexuala, hartuiala sau ceva?

| Marius511 a răspuns:

Daca a fost hartuiala atunci obligat trebuie sa faci ceva, dar mai bine lasa/i pe parinti.