| anonim_4396 a întrebat:

De o luna si ceva am inceput școala de șoferi. Pe 1 martie trebuie sa dau sala dar instructorul mi-a spus că nu pot pentru că nu am platit școala...i-am dat doar jumătate. Este corect așa? Mulțumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Achita tot si vei da sala. Este corect.

| Laura a răspuns:

Păi cum să nu fie corect? Vrei să ai şcoala făcută pe gratis?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai, ca sa ajungi la examen ai nevoie de un dosar de la scoala... si teoretic trebuie sa ai terminata scoala deci logic si platita

| mihai69 a răspuns:

Desigur. Ca să cumper un lucru trebuie să-l achiți. Tu ai plătit jumate, deci NU ai cumpărat (încă) produsul „curs de conducere auto". Și Școala respectivă NU poate emite un act prin care să ateste că ai absolvit acel curs. Act fără de care NU te poți prezenta la examenul pentru carnet.

| johnnny123 a răspuns:

Ce anume ți se pare incorect? Faptul că trebuie să achiți integral școala?

Mie mi se pare halucinant că cineva chiar poate să-și pună întrebarea asta.

Dacă tu ai fi vânzătoare la supermarket și un client ți-ar plăti numai jumătate din valoarea produselor cumpărate, l-ai lăsa să plece liniștit?