| AIRIUS a întrebat:

Buna!
Romania arde, urmeaza o revolutie?

Răspuns Câştigător
| GusWaters a răspuns:

Nu cred, desi as fi cel mai fericit om daca s-ar aduna din ce in ce mai multi in Piata Revolutiei.Maine seara ma car si eu acolo,orice ar fi,ca nu conteaza varsta, poti sa ai si 16, si 81 de ani,daca libertatea iti trece prin sange si o vrei.

Revolutie n-o sa fie, ca oamenii inca nu au suficient curaj, sa se adune macar vreo 50 de mii prin Bucuresti, si inca vreo 100 de mii prin orasele tarii.Dar,inca sper,vad foc,vad sange,vad molotovuri, vad oameni adunati, haos si anarhie.Sa se adune mai multi oameni,asta e important acum! Maine o sa fie o zi decisiva,ca daca,seara,dupa ce iese lumea de la munca,ies si in piata la scandal,e clar ca nu poti sa-i mai stapanesti,si o se adune mai multi. Daca maine seara, nu ies iar cel putin 1500, se cam duce dracu treaba.Cum zice melodia aia: vreau sangele lor pe pavaj sa-l spele ploaia. Oamenii nu trebuie sa ingenuncheze sau sa plece,trebuie sa ramana acolo pentru tara,ca daca acum nu se face nimic semnficativ, astia tot nu vor sti de frica oamenilor, si tot o sa-i calce in picioare.Tot ce uram si vrem plecat e acolo,in vasul asupritorilor,la Cotroceni, la Victoria, in Parlament.Nu ar trebui sa ne multumim cu mici lupte de strada,trebuie sa intram peste ei,si sa zicem odata pentru totdeauna, si sa se bata in cuie singurul cuvant ce conteaza, si anume libertate.

| AIRIUS explică (pentru GusWaters):

Multumesc pentru raspuns,eu nu locuiesc in Bucuresti ca as fii si eu prezent acolo,sa mi strig nemultulmiriile.
Dra sper ca in orasul meu sa se stranga macar cativa, pentru ca, deocamdata a iesit o parte din Pitesti si poate ca si pe la Mioveni incep!

| GusWaters a răspuns (pentru AIRIUS):

Stiu ca s-au strans in Pitesti, ca am gasit aseara multe pagini cu indemnuri la revolte pe orasele mari, si vreo 1500 erau trecuti la ''Attending''.Nu stiu unde v-ati adunat, dar sper sa se adune multi si maine seara in toate orasele.Eu ma gandesc,ca maine,ca tot nu prea se fac ore, sa-mi iau talpasita la Bucuresti de dimineata, desi stau la vreo 300 de km.Cand vine vorba de libertate,nu mai conteaza nimic altceva.Ce ma face sa fiu fericit e ca cei de varsta mea,si tinerii in general, vor sa iasa, au curaj.Parintii nostri au fost teroristi si golani, acum pseudo-democratii de la putere ne fac nevrotici.Nimic nu s-a schimbat,doar ca acum trebuie sa ii trecem prin foc si sabie, nu doar prin plumb, ca acum 23 de ani.Cei ce se revolta acum, sunt copii Revolutiei de atunci.

13 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Să sperăm...

| AndreiGabi a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=F-24rIUROOs
Nu cred, dar nu este imposibil...

| MoneyMoney a răspuns:

Revolutie OK o sa stept s-o dea iar la TV ca mi-am mai luat o teapa in decembrie '89! tongue

| Paulla a răspuns:

Nu, nu este destul curaj.

| 愛日本 a răspuns:

Poate, păi îţi dai seama ce săracă e ţara aceasta. Trebuie neapărat să`l dăm pe Băsescu boc şi Udrea jos!

| Misspink2000 a răspuns:

S-ar putea!

| Lorreyn a răspuns:

S-ar putea pentru ca lumea e in strada si toti o duc rau cu banii!

| needyou a răspuns:

Probabil,dar sa presupunem ca base cade, pe cine "punem" in loc? numai mafioti, absolut toti.

| AIRIUS explică (pentru needyou):

Ai dreptate, numai mafioti!

| Tud11 a răspuns:

Nu, nu urmeaza, dar pana la urma tot trebuia sa se intample asta. Cat sa mai putem sta asa?:@