| anonim_4396 a întrebat:

Ce am putea face sa schimbam lucrurile in Romania? Un guvern nou, cu alta mentalitate? O revolutie? Ce?

11 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Probabil toate simultan.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Educatie... multa educatie ca asta e baza

| T0T a răspuns:

O revoluție dar nu suntem în stare de așa ceva, doar dacă suntem împinși de la spate de altcineva cum a fost în 89' dar acum nimeni nu mai are interesul să împingă oile.

| Fatamuntilor a răspuns:

Sa schimbam mentalitati!
Guverne au fost schimbate, mentalitile au ramas.

| J0B0MAT a răspuns:

Ar trebui sa ne schimbam mentalitatea, sa ne desteptam si sa facem o revolutie pentru a instala un guvern din randul 'oamenilor simpli' dar patrioti si hotarati sa duca tara pe un drum bun.

| mentholinks a răspuns:

Pai mi-ar trebui un aparat cu care sa-i controlez mintal pe cetateni si de restul ma ocup eu.

Răspuns utilizator avertizat
| AlleSss a răspuns:

Putem face multe, însă nimeni nu încearcă nimic. Toţi comentăm şi când e vorba să punem în practică ceva se dau toţi la o parte.

| anonim_4396 explică (pentru AlleSss):

Exemple pls

| xr0sioRx a răspuns:

Nu poti sa schimbi nimic, peste tot se fura stai calm, numai ca in Romania nu e ca in alte tari, acolo oamenii sunt multumiti cu ce au pe ei nu-i deranjeaza ca guvernul fura, au un loc de munca stabil si un salariu decent care ii ajuta sa isi plateasca datoriile si sa le ramana bani pentru vacanta/zile negre etc. Romania e o tara mica, nimeni nu o sa vina la putere si o sa schimbe ceva, toti furam, toti dorim sa ne fie bine nou, nu altora..degeaba ne revoltam, nu se schimba nimic.

| SNAKECOM a răspuns:

Nimic nu putem face toate o sa vina de la sine.