| AdrianaPapyBiby a întrebat:

Bună seara, fac școală de sofer de aproape 1 an și din octombrie tot dau sala și nu mai nu trec acasă. Ce-i drept ma simt și foarte încărcată ca lucrez și ture noapte, câteodată ma simt foarte obosita.
Ultima data mi-am luat liber de la lucru și am stat acasă și am învățat și am făcut chestionare, când am mers sa dau sala am picat.
Și-mi doresc foarte mult, am nevoie, e o necesitate sa am permis.
Ce as putea face pentru a putea sala, cum as putea învață?
Doresc un sfat.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ia o pauza de la dat sala ca-i inutil sa nu inveti si sa mergi nepregatita la examen.
Cand vei avea concediu, stai acasa in luna aceia si inveti pe rupte, ca sa iei sala.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Cea mai mare greseala pe care o fac cei care vor sa dea examenul pentru permisul de conducere sa faca doar chestionare. Sau sa inceapa cu chestionare.
Legislatia rutiera se invata si se urmareste intelegerea ei. Doar dupa ce ai facut aceste lucruri treci la chestionare. Chestionarele nu sunt pentru a invata legislatia, ele sunt o metoda de a te verifica daca ti-ai insusit legislatia si ai inteles-o.
Daca nu ti-ai insusit legislatia si nu ai inteles-o in litera si spiritul ei - cum spun juristii - nu o sa poti raspunde corect la unele intrebari din chestionar.

| ioana748 a răspuns:

Buna,
Dedici cat timp poti chestionarelor si cartii.
Imposibil daca te concentrezi sa nu reusesti.
Ia minerale, vitamine, lecitina, sa te mai revigorezi, daca te simti obosita.
Bafta,

| Seijūrō a răspuns:

Buna, înafara de a învăța nu poți face altceva, faci chestionare, citești cartea, înveți zilnic, nu e ceva foarte greu totul depinde doar de tine.