| cipcirip_5821 a întrebat:

Care este cea mai puternica forta motivatoare, ce determina o persoana sa faca ceva pe termen indelungat?

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Ura. Imediat după ură vine frica. Acestea două scot literalmente totul dintr-un individ.

Numai bine.

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Ar fi frumos sa nu fie frica, dar din pacate ea aduce cele mai solide motivatii.

| anyia a răspuns:

Traiesti. Existi. Ti sa acordat o sansa. De ce sa nu profiti de ea? E posibil sa nu existe o a doua sansa. Daca crezi ca ceea ce faci e bine, daca ai convingerea ca trebuie sa actionezi intr-un anumit fel, fa asa. Caracterul unei persoane arata imaginea ei.

| jojo_2491 a răspuns:

De ce trebuie neaparat sa fie un sentiment? pe mine ma motiveaza fiica mea, pentru ea incep fiecare zi, e cea mai puternica forta pentru mine.

| cucaracia a răspuns:

Pesimismul

| bogz a răspuns:

Convingerea de sine, increderea in tine.Te ajuta mult.

| NutellaIsMyDrug a răspuns:

Vointa?