| borsec a întrebat:

Ce ai face daca ai fi primul-ministru al Romaniei? Ce ai schimba?

430 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca as fi prim-ministrul Romaniei, as face in asa fel incat, salariile sa fie cat de cat multumitoare si sa nu mai fie diferente foarte mari intre salarii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca as fi ministru in primul rand, as lua toate masurile ca legile sa fie respectate de tori cetatenii acestei tari.
-legi si ordinante adaptate la conditiile reale ale tarii noastre;
-toate masurile mai ales in aceasta perioada de criza de a se dezvolta agricultura, siongura ramura care ar putea sa dezvolte Romania msa nu mai avem o agricultura ca in epoca p[rimiriva m

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As chimba legile legile astea care as facute pentru hoti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asi schimba mentalitatea oamenilor. iasi da mai multe sperante de a vedea tara lor mai buna un trai mai bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot ce nu merge binehee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As lupta pentru ca puterea dragostei sa invinga dragostea de putere...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In romania sunt multe lucruri care trebuiesc schimbate... dar cred ca lucrul cel mai important ar fi sa refacem drumurile pentru ca ele sunt foarte importante pentru orce om. un alt lucru care las mai face ar fi... locurile de munca pentru orce om...desi nu toti au foarte multa carte...in romania ar trebuie multe lucruri schimbate dar cum nu are cine...inca mai speram sa se trezeasca cineva si sa isi dea seama de toate lucrurile de care noi, oamenii avem nevoi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sistemul educational din unul schimbator in unul stabil si eficient

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As schimba ce nu e bine cu ajutorul celor din ultima categorie de persoane!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai in primul rand as incerca sa ajut cat de cat lumea si sa fac in asa fel incat lumea sa nu mai fie atat de obsedata de criza asta financiara si in al doilea rand as incerca sa ajut copii orfani care au nevoie de ajutor atat financiar cat si moral. eu zic ca gandesc destul de bine situatia!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As face tota lumea bogata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi as schimba conceptul comunist care inca banuie printre noi, si mai putine taxe din toate punctele de vedere sa mai traim si noi mai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da as primi ministru sada ie reguli la stranieri tara fara viza
pentru sint studenti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca n.ai ce. ti place, sa. ti placa ce ai...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multe as schimba daca as putea.in primul rand as marii salariul minim pe economie, as da lege ca maternitatea sa fie in loc de 2 ani la 3 ani, as asfalta toate drumurile, as da lege sa se construiasca locuinte pentru tinerii casatoriti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invatamantul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As da sfoara in tara sa se spanzure romani laughinglaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fi Prim-Ministru...hmmmm,adevarul e ca totul tine de Guvern iar Prim- Ministru nu detine atata putere cum multi cred, dar totusi daca as fi Prim Ministru probabil as aborda mai multe proiecte care sa puna in valoare Romania: turismul care este foarte slab, desi relieful tarii noastre chiar ne permite sa ne dezvoltam pe partea aceasta; dezvoltarea talentelor(muzica, arta, literatura, stiinte exacte, sport etc)prin dotarea unor sali moderne(sala de repetiti cu instrumentele necesare); restaurarea cladirilor vechi, pentru ca arata deplorabil! facilitati si drepturi mai multe pentru oamenii handicapati si pensionari(batrani)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A-s lua lucrurile de la zero in primul rand a-s face ceva cu gunoiul care il arunca lumea pe strada si a-s face un centru pentru persoanele care dorm pe strazi si le-as da locuri de munca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asi face mai multe locuri de munca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primari

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as face mai multe spatii verzi, nu as mai lasa sa se taie padurile si as mari salariile si pensiile+ as cauta o metoda sa scap de criza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as organiza multe concursuri si excurisii si as opri criza si as schimba sa nu mai fie hotie viol criama talharie etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce as schimba? hmm asta cred ca orice roman o zice totul, mai ales toti politicienii care fura, toti batranii afara si lasti pe cei tineri ca voi sunte-ti trecuti de termen traim in romania ce vreti oameni buni? nu vedeti ca ei ne iau totul de ce ei au asa case mari? vile, piscine si alte si alte chestii Romania Trezeste-te! pai daca mi am lasat motocicleta in ziua mare in fata portzii 20 de min max si deja mi-au furat oglinzile pai ce mai vrei? de ce romanii merg in alte tzari? sa va zic pentru ca asta (ro)nu este un loc de trait pentru tot omul numai pentru cel hotzoman chiar asa am ajuns? sunt multe...pacat ca nu da nimeni atentzie la astea...Rusine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca as fi primul-ministru al Romaniei as schimba sa nu se mai faca mall in locul parcului ca mai avem nevoie de parc pentru un aer curat si liniste! si as construi un camin unde toti batrani de pe strada care au ramas fara casa sa stea in camin ingrijiti multumiti! asa mai reduce din aurolaci care ne fura prin buzunare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu daca as fi pirm-ministru as organiza mai multe concursuri in care sa existe cate un premiu pentru fiecare copil si nu in ultimu rand as creste alocatiile, pensiile si salarile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As inlocui toti parlamentarii trecuti de prima tinerete

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tara