| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseaminea mai exact viciu de procedura? Daca asta este o greseala a procurorului, nu ar trebui acesta sanctionat de fiecare data cand pierde pentru vicii de procedura? Nu este ca si cum ar dovedi ca este incompetent? Voi ce parere aveti?

3 răspunsuri:
| machupicchu a răspuns:

Ai auzit de pedepse la cei "unsi"in functii, la anumite niveluri... "Pestele de la cap se-mpute."= L-ai vazut pe Base's cu U condamnat pentru cazul : Imobilul din str. Mihaileanu? Ai vazut cand s-a prezentat la judecatirie pentru acest caz? a adresat judecatorului urmatoarele : "M-am prezentat la dv. nu in calitate de presedinte ci, ca simplu cetatean..."... cat tupeu zambaret... Ce credeti ca a spus de fapt, dar fara cuvinte? iata ce cred ca spunea : "...stiti cine va vorbeste. si rezolvati o data rahatul asta,. ca nu am timp de pierdut pe aici. si cat mai repede ca..."... Si dupa astfel de exemplu... mai vreti respectarea legii? sau si mai rau. mai vreti si pedepse? absurd.

| dalea a răspuns:

Orice om mai are dreptul sa greseasca, dar sigur ca daca aceste vicii de procedura sunt prea dese dovedesc incompetenta.Sau si mai rau, sa nu fie vicii de "interes"...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Zi contextul intreg!