| Anddreeaaada11 a întrebat:

Ce parere aveti de faptul ca Traian Basescu a fost suspendat?

13 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Proastă, se revine încet, încet la situaţia din 90. Şmecheraşii, puşcăriaşii, plagiatorii, chiulangii, hoţii şi alte asemenea persoane " demne " şi-au dat mâna pentru îndeplinirea unei majorităţi aproape ceauşiste. Demagogia este în floare iar cei care vor avea de suferit suntem noi, cei care mai speram şi chiar ne bucuram de justiţie care părea că începe să funcţioneze.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Inseamna ca exista o viata politica vie, dinamica. Faptul ca unii considera aceasta suspendare o revenire la epoca ceausista e dovada ca acestia nu se pot desprinde, sub nicio forma, de mentalitati invechite. RIP!

| Hombre a răspuns:

Am parerea ca democratia se stabileste serios in Romania, faptul ca parlamentul intervine a doua oara pentru suspendarea unui presedinte tocmai pentru a preintampina acumularea puterii in mainile unui singur om se subantelege. Iata un exemplu din manevrele lui Basescu si ajutat de PDL pe care parlamentul a desfiintat-o. Presedintele este ales de jumatate+1 din numarul total de voturi valabil exprimate. Dar ca sa fie suspendat din fuctie in urma unui referendum national trebuie jumatate+1 din numarul total inscris pe liste cu drept de vot. Deci iata o manevra a lui Basescu ca sa nu poata fi schimbat din functie dar noua putere a desfiintat aceasta facatura si revenit la formula de dinainte.Si ca sa intelegem mai bine se alege cu ocaua mai mica iar ca sa fie suspendat pentru trebuie ocaua mare. Binenteles ca Arthur rege cu limbajul lui de lemn manaca rahat despre ceilalti cand lepadaturile de care vorbeste sunt si in PDL si speram sa vedem auditul fiecarui minister si atunci lucrurile se lumineaza mai mult. Arthur lasule te astept la duel.

Răspuns utilizator avertizat
| Hombre a răspuns (pentru denis988):

Te inseli s-a revenit la forma initiala a legii.
Cine a retras acuzatiile lui Nastase, de unde ai informatia da un link ceva sa confirme. Apropo dupa cum da-i cu vorbele si nu stii despre legea votarii ca a revenit la forma initiala ai macar drept de vot, asa pentru curiozitatea mea.

| SaveTheNature a răspuns:

Pai e bine ca a fost suspendat.Aceste actiuni trebuie sa se intample cat mai des, cu toti politicienii, ca sa le sara figurile din cap.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti dai seama ce va urma? Vom avea un presedinte care declara ca nu il intereseaza hotarirea Curtii Constitutionale. Sper sa nu ramana mult timp, ca ne va duce la dezastru total.Numai bine.

| SomeBodyThatDoesNotMatter a răspuns (pentru anonim_4396):

Astia i-ar vinde si pe mama si pe tata, n-au nici un Dumnezeu! Te astepti sa respecte legea, constitutia? Intr-un an cu ei la conducere o sa ne fie frica sa iesim din casa de corupti si infractori si etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merita spanzurat nu suspendat laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Andreiutza12 a răspuns:

Sincer nu ma intereseaza politica...da eu ma bucur ca a fost suspendatbig grin ca n-a fc nmc in tara asta! si cred ca multi sunt de aceeasi parere.winking funda?

| SomeBodyThatDoesNotMatter a răspuns (pentru Andreiutza12):

Esti prost sau prost? Da' Ponta ce-a facut?