| OhGodWhy a întrebat:

Ce parere aveti de suspendarea lui Traian Basescu?

Răspuns Câştigător
| WeaponGirl a răspuns:

Nu e vorba că țin cu Băsescu, sincer, nu țin cu nimeni pentru că nici ei nu țin cu noi laughing DAR într-adevăr Băsescu nu a făcut prea multe pentru țara asta DAR mă apucă groază cand mă gandesc la viitor dacă o să vină USL-ul la putere, pentru că sunt mulți, flămanzi și comuniști pe deasupra, să nu mai zic proști.

13 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

O încercare de reinstaurare a neocomunismului.

| MMihai a răspuns:

Ai premiat cel mai idiot răspuns.
Numai odiosul criminalul Ion Antonescu se mai autointitula, „ șef al statului."
Mareșalul Antonescu a trimis în Războiul de pe frontul de est, o armată, fără armamentul necesar, pe post de „ carne de tun."! Locul lui Băsescu este la Poarta Albă, la Rahova, sau la altă închisoare, dar nu la Palatul Cotroceni.
Nu numai suspendat, ci judecat și condamnat.

| WeaponGirl a răspuns (pentru MMihai):

În caz că nu știi să citesti, am spus destul de clar că NU ȚIN CU NIMENI, am subliniat doar faptul că cei de la USL sunt mai mai răi ca Băsescu, NU AVEM DE UNDE ALEGE asta e, noi i-am votat, noi suportăm consecințele, și dacă cumva prin absurb am să merg la vot, am să îl votez tot pe Băsescu. Da, FURĂ, dar măcar e un singur partid, nu o adunătură de fomiști, coumuniști care ar face orice să ajungă la putere și dacă doamne ferește au să ajungă, se vor manca între ei ca lupii. "Avem de toate", comunismul lipsește. Încă o chestie, politică nu se discuta în sensul ca fiecare e cu părerea lui și trebuie să fiți conștienți de faptul că oricine ar caștiga alegerile...noi tot nu ne alegem cu nimic, deci în situația de față eu prefer să fie tot așa (Băsescu) decat să fie mai rău (Usl).

| MMihai a răspuns (pentru WeaponGirl):

Asta scriu ei:
http://ro.wikipedia.org/wiki/Comunism
Comunismul era o orânduire ipotetică unde cel mai cunoscut principiu al unei societăți comuniste era : „De la fiecare după posibilități, fiecăruia după necesități.".
Unele partide, care voiau această societate ipotetică, s-au auto denumit partide comuniste. http://ro.wikipedia.org/wiki/Partid_comunist http://ro.wikipedia.org/wiki/Manifestul_comunist
http://ro.wikipedia.org/wiki/Partidul_Comunist_Rom%C3%A2n
http://ro.wikipedia.org/wiki/Conducerea_PCR
http://ro.wikipedia.org/wiki/Rom%C3%A2nia_comunist%C4%83

Termenul comunist are multe înțelesuri diferite, începând de la persoană ce ar vrea această orânduire utopică, membru al unui partid comunist, până la accepțiunea „ escroc și infractor", pe care o utilizezi tu, care vorbești despre cea ce nu cunoști.

În România, au fost și membrii de partid care doreau sincer acea „orânduire utopică" și alții care s-au înscris în P.M.R. și apoi în P.C.R. numai pentru diverse avantaje.

Îți recomand să dai o căutare pe net, despre Vila Lac, „mica căsuță", în care a locuit dictatorul Băsescu, prietenul Tău.
http://www.jurnalul.ro/......577735.htm
etc.

| WeaponGirl a răspuns (pentru MMihai):

Prietenaș, ești frustrat rău, dar vreau să cred că e doar temporar, de la caldura happy Nu am să discut cu tine subiectul "comunism", degeaba îmi dai zeci de site-uri cu definiția comunismului să-mi arăti de la ce a plecat acest termen, important e la ce s-a ajuns, trăim în prezent și în ziua de azi, cum partidul comunist USL este reprezentat de Victor Ponta, Crin Antonesc etc. nu poți să asociezi partidul decat cu o gloată de oameni idioți, ecroci și infractori, exact la ce mă refeream eu. Am zeci de argumente să îmi susțin părerea dar nu am ce să-ți demonstrez ție, și am mai spus: fiecare cu concepțiile lui. Cel mai important lucru din meajul meu anterior văd că nu l-ai reținut: indiferent de cine caștigă, pentru noi tot aia va fi. Am încheiat, Numai bine!

| Niiiicu a răspuns:

O meritalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O parere foarte proasta...anything else?

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

E un hot.
Asta merita.

| KMaddieK a răspuns:

Pff, cred ca au drepatate cu toate acuzatiile chiar daca le nega in interviu, nu il acuzau de nebuni laughing, asa merita

| AskAlex a răspuns:

Pun pariu ca o sa vina unu' mai flamand ca Basescu si o sa fie mai rau.

| ZOZOKid a răspuns:

Oricum o sa vina un alt bou, poate chiar mai mare ca basescu care sa ne fure happy

| AlexaAlexandra11 a răspuns:

Huuuaaa! Murirar toti pe rand intr-o zi!

| Hribanas_Alexandru_1998 a răspuns:

Cand vad gloata aia de prosti si creiere spalate care tin cu Basescu pur si simplu mi se face greata. Nu se uita la tara asta ca au duso la sapa de lemn, ca suntem la limita subexistentei, ca nu avem cu ce ne plati ratele din cauza salariilor reduse cu 25%, ca nu sunt bani sa ne luam medicamente, ca nu poti merge la un doctor ca nu avem bani. ca s-au luat ajutoarele la amarati. Ne pleaca copiii in alte tari sa fie slugi la altii, se destrama casnicii, se sinucid romanii nostri ca nu mai au cu ce plati ratele la banci, ca nu au cu ce merge la medic, ca nu au cu ce sa-si intretina familiile. Si mai auzi ca Basescu a facut si a dres, ca a scos tara din criza cu masurile lui de austeritate. Austeritate a fost numai pentru poporul roman, nu si pentru hotii astia de pedelisti impreuna cu Basescu. Pentru ei nu a fost criza, nu a fost austeritate. Din contra sau umflat precum capusele din sangele poporului roman. Admit ca au furat si altii care au fost la putere si ori sa mai fure si altii, dar ca astia nu au furat nici unul, nu si-au batut joc de romani, nu iau facut copiii si pe popor tampiti, ciumpalaci, handicapati etc.
Trezitiva romanilor din somnul cel de moarte, poate asta mai este singura noastra sansa sa cada Basescu cu clica lui si sa speram intr-o viata mai buna pentru noi si copiii nostri. Basescu a confundat Romania cu mosia lasata de la parinti si pe noi ne-a confundat cu sclavii din Africa. Suspendarea lui definitiva este cea mai buna solutie pentru noi. Sa ne rugam la Dumnezeu sa reuseasca suspendarea.