| EstiFericitaSauTrista a întrebat:

Ce parere aveti despre Traian Basescu?

16 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Execrabila! a distrus si ce a mai ramas! nu mai avem nimic!

| Atreides2 a răspuns:

Ia stati fratilor de ce il condamnati asa, doar pe basescu singurel?
Ia sa punem pe lista pe toti presedintii de la Revolutie incoace in frunte cu " Mah draga" Iliescu, sa nu uitam pe Tapu Constantinescu.
Asta ce naiba sa mai darame cand astialalti au batut recordu mondial la distrus tara. Cred ca si albanezilor le-a trebuit mai mult timp sa ajunga asa cum sunt.

Mie unu imi place de Basescu ca macar mai incearca ceva, mai ales acum cu : Daca opozitia are un plan, bun, sa vina sa guverneze.

Asa ca i-a mai lasatil pe marinar in pace si incepeti si la aia din trecut ca un cizmar a construit ( mai aratatimi mie o fabrica construita dupa revolutie si apoi sa numaram ce a facut si Cizmarul Ceausescu ca de bine de rau, in 89 ne lasase fara datorii externe acum... ) si apoi sa ajungeti la Basescu.

| KeepCalm a răspuns:

Aceeiasi parere ca tinehappy

| Piticaaa a răspuns:

Una foarte proasta...

| Cretaker a răspuns:

Cateodata se uita stereo, parca ii divorteaza ochii.

| Ana-Maria94 a răspuns:

Mai bine nu mi-o exprimlaughing

| sandy a răspuns:

Un evreu de moldovean prefăcut, care a confundat calul cu vaca.

| Username6 a răspuns:

Nicio parere.si oricat de prost, hot, mincinos si etc ar fi, bravo lui ca macar e presedinte si nici nu se lasa doborat asa usor.
@daviduc si daca era geoana presedinte, Romania tot in sitauatia de azi s-ar afla.

| anotherhumanbeing a răspuns:

Puteti sa-mi puneti orice vot vreti: stupid, nefolositor, bla bla bla.

hai sa fim seriosi. ce? daca era geoana presedinte sau crin antionescu, credeti ca am fi fost o alta tara, infloritoare.

si credeti ca daca nu era criza, basescu lua toate masurile astea asa de capul lui. traian basescu e un simplu reprezentant, si masurile astea au fost discutate de toti politicienii, dar vina i se pune lui in carca.

multa lume comeenteaza ca ar lovi foarte mult in profesori.
dar hai sa fim seriosi din nou...se mai fac orele ca lumea? mai sunt profesorii aceeasi? nu sunt o groaza de persoane cu o groaza de facultati facute, dar cand vrei sa porti o conversatie cu ei inteligenta, nu reuseti?
si pana la urma noi l-am votat. sunt o groaza de mosi si babe care tipa " jos guvernul!". pun pariu ca toti l-au votat pe el.

si nu avem de unde sa stim. poate cu alt presedinte, tara noastra ar fi fost intr-o situatie mai proasta.

| Simona a răspuns:

Hmmm...pai nu o sa fac la fel ca ceilalti sa-l critic...
Noi l-am ales, nu? De ce acum sa il injuram si sa il facem in nenumarate feluri?
O zi buna

| asdD a răspuns:

Un prost dar asa ne trebuie
ca romaniii is destepti no stati acum 5 ani in criza
mai bine ela cu geoana presedinte

daviduc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are chelie. E chior ca Colombo. E pitic da' nu stiu daca mai pitic decit Boc. stie sa manipuleze. Stie sa se faca popular. Ne-a lasat fara flota. Si-a batut joc de profesori promitindu-le o marire de salariu de 50% ca sa le cistige voturile pentru alegerile parlamentare. Se birfeste ca ar avea oarece intimitati cu Elena in "biroul oval". Si-a batut joc de noi de cind a fost inscaunat si pina acum. Si inca mai are munitie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Face si el ce poate, pacat ca nu face nimic XD!

| RoxiiSiAtat a răspuns:

Una foarte proasta laughing
De fapt ce parere ti-ar putea face un PRESEDINTE care (impreuna cu familia sa) danseaza pe manele.Doar pentru a fi ales?
Suntem condusi numai de imbecili
Cineva intreba : "De ce oamenii de stiinta, scriitorii, adica oamenii de cultura, nu intra in politica?"Ei sunt prea inteligenti sa se bage intr-o astfel de mizerie

| IsabelaBianca a răspuns:

Daca in spatele lui Ceausescu se afla gasca de aghiotanti iar cea care, in fapt, "facea cartile" era tanti Elena acum situatia este cam la fel. Basescu, ajutat de "trupa de soc" danseaza Oda bucuriei pe ruinele tarii, aruncand Romania in latrina Europei, Boculet-muculet (pe premiza nu conteaza inaltimea ci conteaza istetimea) a dat din maini si din picioare pana a ajuns Prim-Bocul Statului si a realizat exact ceea ce spune si numele lui: un mare boc in general. Cunoscut drept Boc-Poc din emisiunea lui Andrei Gheorghe, acest "mare" om, supranumit si Tranta poporului are meritul de a fi executat cu obedienta specifica slavilor, ordinele date de acest Smeogul romanesc, pe numele lui Traian (Partz) Basescu. Elena Ceausescu a fost inlocuita de Maria Basescu dar prerogativele puterii au fost cedate Elenei Udrea, care, ca o doamna ce nu isi poate pune poalele in cap in fata poporului, si le-a pus in particular in fata lui Baselu'-Sexelu'. Astfel, aceasta tiitoare contemporana, demna de playboy dar smerita ca o calugarita si gospodina mai ceva ca m-am-mare a reusit, pe langa reteta de sarmale, sa ofere si Romaniei frunza (ca si slogan) pe care romanii o vor taia in viitor. Restul mamiferelor gastii sunt detin, de asemenea, titlurile nobile de sclavi supusi.

| Rares_1833 a răspuns:

E un betivan, un fraier, neam cu becali!