| SaveTheNature a întrebat:

Cine credeti ca va fi ales presedinte? ( atentie la intrebare, n-am intrebat pe cine votati sau cine merita sa fie votat) - am intrebat, cine credeti ca va fi presedintele Romaniei anul asta?

18 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Nu se stie.Lucrurile s-ar putea sa ne ia prin surprindere.

| BiuL a răspuns:

Ponta.

| CosminC86 a răspuns (pentru BiuL):

Ponta, il dottore, plagiatorul care are 8 case si terenuri. Socrul lui a furat tara din temelii iar prietenul lui Dragnea Liviu e si mai si. Trebuiesc executati toti si confiscat tot ce au furat. Condamnati pentru inalta tradare.

| Duhovnicul a răspuns:

Ca de obicei : cineva care ne va fura!

| SaveTheNature explică (pentru Duhovnicul):

Pesimismul nu e o solutie insa happy. Stiu ca vrei sa fii "realist" insa in postarile tale, arati mult negativism.

| Duhovnicul a răspuns (pentru SaveTheNature):

N-am mai mers la vot. Mergand la vot, nu faci decat sa incurajezi sistemul.
Adica, sa fim seriosi! Pe cine am putea sa punem in locul lui Basescu, dupa ce ii expira mandatul?
Indiferent ca e un partid de dreapta sau de stanga, mereu am cazut prost!

| SaveTheNature explică (pentru Duhovnicul):

Nu-i belea. Voteaza altiiwinking Eu o votez pe Monica Macovei, daca va candida.

| PedoBarbie a răspuns:

Antonescu preşedinte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea stiu ce sa spun...cred ca Ponta avand in vedere sondajele(nu sunt la curent cu politicul, insa am vazut ceva sondaje)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crin Antonescu.

| tudorvolcano a răspuns:

Crin Antonescu a câștigat multă popularitate de când s-a format coaliția USL.Sorin Oprescu nu prea va fi votat din cauza gafei câinilor. Mihai Răzvan Ungureanu nu prea este cunoscut din cauza fondării noului său partid.Dan Diaconescu și-a pierdut televiziunea.Deci cu siguranță Crin Antonescu.

| SaveTheNature explică (pentru tudorvolcano):

Nu stiu de ce. N-am vreo explicatie, dar nu pot sa mi-l imaginez presedinte. Pur si simplu nu-l vad presedinte. Mi-as dori ca de tata asta sa fie o femeie sincer. Cred ca daca Ponta va candida, el va fi presedintele... Insa eu mi-as dori sa vina o femeie. de ec Macovei happy

| MarinaaLarisaa a răspuns:

Tot cel actual cred.

| MskDesign a răspuns (pentru MarinaaLarisaa):

Cel actual nu poate candida la aceste prezidentiale pentru ca vine dupa doua mandate consecutive. Oricum, lupta cred ca va fi dusa in 3
Crin, Ponta si Udrea

| Marius511 a răspuns:

Geoana, Mircea Geoana.

| kristianelektrik a răspuns:

Eu cred ca ne-avnd nici o alegere Crin Antonescu va fi presedinte dar pana in decembrie mai e

| Laudamus98 a răspuns:

Eu sint din Basarabia, dar singurul om politic pe care il respect este Basescu. Si toti studentii si elevii din RM care studiaza in Ro doresc ca presedinte sa ramaie el. Deci el.