| Kornuletz540 a întrebat:

Credeți că dacă rușii vor opri livrările de gaze, războiul din Ucraina s-ar putea încheia?

Răspuns Câştigător
| Anonimul151 a răspuns:

Rusia nu va opri livrările de gaze la Europa. Nu sunt atât de prosti să piardă o suma imensa de bani.

După cum stau lucrurile, războiul nu se va opri prea repede. Și din păcate, acest război se va extinde si va deveni al III-lea război mondial. Multe tari incep să dorească teriitorile luate de la ei de alte țări cu mulți ani în urma, cum e și în situația Ucrainei.

Acest război nu se va opri repede cum spuneam. Va dura mult timp de acum înainte, poate chiar ani. Și din păcate posibilitatea de a se extinde și în alte țări, să înceapă războaie în alte tari e foarte mare.

Un război nu se poate încheia atât de ușor.

E abia începutul. Va fi mult mai rău decât este acum.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dar de ce mai dau gaz la aia din ucraina?

| RAY a răspuns (pentru RAY):

De unde își ia Ucraina gazul?
Ucraina produce ea însăși aproximativ 25% din necesarul de gaze naturale și obține încă 40% din Turkmenistan prin Rusia. Restul provine din producția rusă. Datorită subvențiilor rusești, prețul gazului în Ucraina a fost până acum semnificativ mai mic decât în ​​Rusia însăși.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu.
Razboiul nu e alimentat cu gaz, ci cu rezerve comuniste. Tara aia isi tine locuitorii saraci si prosti dintotdeauna, ca statul sa aiba de unde sa iroseasca "tehnica militara" (rebuturi invechite) si combustibil. A, si vreo 80.000 de tineri.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ce treaba are sula cu prefectura?

| IceRope a răspuns:

Cred doar că te gândești să scrii ceva, dar tastatura face altceva. Coordonare creier- tastatură aproape zero.

| Sisiwieuc9 a răspuns:

Nu.