| ramonik96 a întrebat:

Credeti ca va veni razboiul pe la noi?

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Ma indoiesc ca conflictele vor degenera intr-o asemenea masura incat sa ne acapareze si pe noi, insa nu e exclus. Cred ca sansele sunt destul de mici, in orice caz.

6 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Foarte mici sanse. Rusia nu va invada un stat membru NATO.

| Sociopat a răspuns:

Si daca va veni vom fi niste tarfe si ne vom trada aliatii cand vom vedea ca pierd razboiul.Ca in WW2.

| RexCuParuCret a răspuns (pentru Sociopat):

Atuncea tot avem armata da acuma...
Ne invadeaza rusnacii in 2 zile, ocupa toate orasele Romaniei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu? Oricum rusii-s obisnuiti ca ne asalteze.

| RobertFHC a răspuns:

Lumea s-a obisnuit cu pacea si chiar le place asa, nu inteleg de ce ar porni un razboi.

| MihaiN a răspuns:

Nu, si e foarte bine asa.Omenirea intelege ca s-ar distruge daca ar incepe conflicte intre marile puteri.Conflictele de acum sunt economice, politice, de influenta etc., si nu militare (cele militare sunt prin zone de tip Orientul Mijlociu sau Africa).