| IOH a întrebat:

Cum imatriculez scuterul daca nu am talonul!sad...am factura si contractul de vanzare cumparare, as vrea sa iol imatriculez pe comuna?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La primaria din comuna se inregistreaza.
Du-te la un notar public si da o declaratie pe proprie raspundere, ce va fi autentificata de acesta, in care declari ca ai dobandit in mod legal scuterul si ca nu este furat dar n-ai primit talonul. Cu aceasta declaratie si celelalte acte iti vor face inregistrarea si-ti vor da numar de circulatie.

| SergiuuSkrx a răspuns:

Nu prea poti fara talon.