NOname
Întrebare recomandată | NOname a întrebat:

Dacă ar fi să alegeţi pentru preşedinţia României între Klaus Iohannis (PNL) şi Victor Ponta (PSD), pe cine aţi alege? Dacă nu e un deranj prea mare, puteţi să şi argumentaţi. Mulţumesc.

381 răspunsuri:
| DanIT a răspuns:

L-as alege pe Iohannis pentru ca nu prea am incredere in Ponta si in ce zice el

| Flint a răspuns (pentru DanIT):

Ponta e ultimul om

| SarahSa a răspuns:

Iohannis. de ce? : pentru ca da.

| DayWalk3r a răspuns:

Eu, il votez pe Victor Ponta (PSD) deoarece a spus si repeta ca nu vrea o campanie agresiva.

| suntserios a răspuns (pentru DayWalk3r):

Si tu il crezi?

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru DayWalk3r):

Ma aflam la tara astazi! Si ghici, ce? A venit caravana Ponta! Si ghici, ce? A dat PUFULETI la toti copiii din sat!
Aloooo....pentru mine pufuletii aia inofensivi, stii cum au parut? AGRESIVI! Mi-a fost sila!
Nu mi-am lasat nepotelele sa-i primeasca!
Imi pare rau ca n-am fost inspirata sa fac poze.

| NOname explică (pentru мιнαɛℓα36):

I feel you.

| Leocerba a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

Alegeri pestilenţiale 2014

| NOname explică (pentru Leocerba):

Leo mea revoluţionara, alergică la politicieni şi voturi (de orice fel). love struck
Ce mai faci, soare?
Ai mai convins pe cineva să voteze pe dos? day dreaming

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru DayWalk3r):

Si nu doar repeta, mai e o saptamana pana la vot si Ponta n-a insultat sau injurat pe nimeni, ceea ce nu pot spune despre restul.

| NOname explică (pentru AlexanderAdrian):

Eşti amuzant în naivitatea şi înverşunarea ta.
Ţi-au spălat creierul bine.
Succes cu Ponta!

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru NOname):

Din pacate ceea ce e amuzant e ca unii aud jegurile si ranjetul imbecil debitate de Iohannis si inca sunt decisi sa-l voteze. Nu ducem lipsa de masochisti. Fiecare insa isi merita soarta asa cum si-o face. Nu degeaba l-am avut pe Base 10 ani.

| Gabrielg29 a răspuns (pentru DayWalk3r):

Naivule

| mierlatac a răspuns:

Din pacate amandoi candidati sunt destul de "murdari" dar totusi de ipocrizia si incompetenta lui Ponta as vrea sa scap mai tare. A avut o sansa! Klaus nu a avut...

| sMoK1 a răspuns:

Sincer sa fiu pe Klaus Iohannis. De ce?
Pentru ca m-am saturat sa ne sapam singuri groapa unii altora, acest om chiar a venit cu idei inovatoare si sincer am mai multa incredere intr-un neamt decat intr-un compatrio roman!
Desi tu nu trebuie sa fii influentat de parerile oamenilor multi nu au nici cea mai mica idee despre politica, dar totusi tin din tot dinadinsul sa isi dea cate o parere!
Sper sa faci alegerea cea buna!

| RobertBalanta a răspuns:

Salut! Dupa parerea mea, cel mai bun presedinte al Romaniei cred ca va fi Klaus Iohannis.

| AndreeaR322 a răspuns:

Cred ca doar cei mai putin dotat intelectual si cei ce pot fi manipulati usor voteaza cu Ponta. La cat de des minte doar sa fii un foarte mare ignorant sa nu-ti dai seama ca Ponta este reprezentantul coruptilor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AndreeaR322):

40%-Ponta 30%-Iohannis. -Doi cretini.

| AndreeaR322 a răspuns:

Puteti vedea si pe http://www.voxy.ro/este-victor-ponta-un-mincinos--77 ca cei mai multi nu au incredere in Ponta.

| Flint a răspuns:

Oricare dar nu ponta

| ManuLasc1700 a răspuns:

Pe niciunul toti or sa profite si o sa fure!

| pridondiana a răspuns:

Klaus Iohannis