| Giulyana_Giuly_1991 a întrebat:

Daca nu intru la academia de politie din prima si dau la scoala de politie, dupa ce termin, ma pot inscrie la academie fara sa platesc taxa de scolarizare cum este in cazul altor facultati?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Scoala de agenti de politie este o scoala postliceala, nu este facultate, asa ca nu va trebui sa platesti cheltuieli de scolarizare.
Doar daca ai facut o facultate pe loc bugetat nu poti intra la alta facultate tot pe loc bugetat, poti intra doar la taxa ori sa platesti cheltuielile de scolarizare de la prima facultate.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La facultatile militare nu se plateste taxa de scolarizare decat pentru specialitatile civile.