| BATTLEGROUND a întrebat:

Hei TPU

cum credeti ca ar fi aratat lumea daca nu ar fi fost condusa niciodata de elita care o coduce si in aceste momente din intuneric?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

St caz.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam la fel. Chiar daca nu ar exista sectele acelea, tot am fi inconjurati de ura, ura provenita de la oamenii din jurul nostru si nu numai.

| Nonameagain a răspuns:

Lumea, mereu a fost condusa de o "elita" plina de interese si care a actionat din umbra.

| BATTLEGROUND explică (pentru Nonameagain):

Da dar inainte nu aveau aproape nici o putere... Acum 300 de ani puteai tu sa ai toti banii din lume ca nu aveai cum sa influentezi si sa manipulezi intreaga lume... Dar acum exista media sad

| Nonameagain a răspuns (pentru BATTLEGROUND):

Gresit! Iata ca nu cunosti istoria. Inainte, omul de rind nu avea nimic. Nici bani, nici proprietati. Uneori, chiar omul era proprietatea stapinului. Si daca nu, tot la stapin muncea si la final cersea o strachina de mincare. Nu era platit. Iar stapinii, se manipulau intre ei prin religie, ocupatii teritoriale, casatorii din interes, etc.