| AndreiAndrei260111 a întrebat:

Help, noaptea trecută am făcut un chef mare acasa la mine, am fost mai mulți foști colegi din liceu și alți câțiva oameni, am dat muzica f f tare, am băut mult cu toții, ne-am simtit bine. mare lucru nu prea îmi amintesc, dar cred ca unul dintre vecini pe la 3 noaptea a chemat poliția, au venit doua masini de poliție in fata casei, muzica mergea tare de tot, iar un prieten a ieșit pe balcon și le-a făcut cu mana la polițiști (El era f f beat), au stat cât au stat polițiștii după care au plecat. nu au sunat la sonerie, nimic, credeți ca pot primi amenda? Sa vina cumva prin posta sau ceva pentru deranjarea liniștii publice? (Când au venit, am vrut sa dau muzica mai incet. dar pa cât de bine se distrau cei ce erau aici. am zis, ce o fi o fi)

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă erau chemați de către vecini îți veneau la ușa și trebuia sa oprești muzica, trebuia sa legitimeze pe toți din casa, iar pentru tine amendă pentru tulburarea liniștii publice. Însă, dacă au ales să plece, cred că au lăsat proștii să se dezlănțuie. Petrecerile se dau la localuri, închiriezi un local și te distrezi. Nu trebuie sa asculte și alți oameni muzica voastră. Noaptea e făcută să te odihnești și pe lângă voi mai sunt oameni care au și loc de muncă.

| AndreiAndrei260111 explică (pentru anonim_4396):

In zona in care stau eu cam toti vecinii fac petreceri de noapte acasa la ei. mai putin unu doi (Care stau la distanta putin mai mare) deci nu e problema de deranjat. ne intelegem

| acerr a răspuns:

Nu cred ca te mai cauta

| acerr a răspuns:

Era petrecere la negru? sti ca astia vor sa taxeze orice hahah,,,

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Doamne ajuta sa vina. Amenda, zic. La bloc traiesc oameni, nu-i ca pe lunca, exista niste ore de somn care trebuie respectate. Asa se traieste la comun...

| armiaso a răspuns:

Cand ti-o fi lumea mai draga si somnul mai dulce sper sa faca cineva o petrecere ca a ta sa vezi ce bine e.

| AndreiAndrei260111 explică (pentru armiaso):

In zona in care stau eu cam toti vecinii fac petreceri de noapte acasa la ei. mai putin unu doi (Care stau la distanta putin mai mare) deci nu e problema de deranjat. ne intelegem, deci nu ma deranjeaza.

| acerr a răspuns (pentru armiaso):

Na lasa, ca nu le face zilnic

| Ralena a răspuns:

Sper sa iei amenda, sa te dea afara dinc asa, si sa te trimita sa locuiesti pe un varf de munte in care sa iti cante pasarile. Tie si tuturor care au avut aceiasi proasta educatie de la parinti. Si acolo pe varf de munte sa vina un ciuban cu o toba sa ti-o bata in cap de la 2 la 6 dimineata si ziua sa cante pasarile sa nu poti dormi. Si dupa 3 luni si 2 ani de psihoterapie dupa, sigur nu vei mai avea aceiasi nesimtire si lipsa de respect fata de semenii tai. Nu stiu de ce nu imigrati voi daca tot e mai bine in alte tari. Acolo o sa va lase sa va faceti de cap cum vreti, fara sa va pese de nimeni si nimic.

| AndreiAndrei260111 explică (pentru Ralena):

Bravo, ce ai rezolvat cu răspunsul asta? Sunt curios doar?

| Ralena a răspuns (pentru AndreiAndrei260111):

Cu cei needucati absolut nimic dar ma gandeam ca poate mai citesc postarile si altii cu cei 7 ani de acasa si macar aceea o sa se simta sa ii respecte si pe ceilalti oameni.