| ralucaralu a întrebat:

La mine pe strada se merge cu foarte mare viteza, desi este in localitate. Pana acum ne-au calcat zeci de animale. Credeti ca am avea "dreptul"(ca locuitori de aici) sa sunam la politie sa faca ceva in privinta asta?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, puteti suna, dar numai pentru depasirea vitezei. Vezi ca animalele nu au ce cauta pe strada si pentru asta puteti fi amendati voi. Numai bine!

| alessia5158 a răspuns:

Solicitati Primariei amplasarea unor praguri de sol de beton sau cauciuc care obliga vitezomanii sa reduca viteza pe strada voastra. Intocmeste o cerere adresata Primariei semnata de cat mai multi cetateni interesati in rezolvarea problemei. Pe anumite portiuni ale strazii pe care locuiesc (portiuni ce permit vitezomanilor sa calce acceleratia ) a fost instalat un asemenea prag care-si facea "treaba" la superlativ! Politia nu se implica in chestiunea pragurilor limitatoare de viteza( are treaba numai cu vitezomanii!). Dumineca placuta!

| MâţulMov a răspuns:

Da...Si daca ai fi luat nr. la masini ar fi fost perfect.Pt ca puteati fi despagubiti de la soferul cu tare big grin Si da ar putea sa puna unul sau 2 politisti si un radar sa-i arda la portofel putin. Orice invat are si dezvatbig grin
Succes

| trăncănici a răspuns:

Animalele nu pot fi ţinute în frîu,scapă uşor! Oamenii pot fi ţinuţi! Aşa că faceţi reclamaţie la Ministerul de interne,sigur se vor lua măsuri! Dacă au fost omorîte atîtea animale, e posibil ca pe viitor să existe şi victime umane! Pistonaţi cu petiţii! Dacă vedeţi că nu vă bagă nimeni în seamă face-ţi-vă singuri dreptate, blocaţi trecerea pe acea stradă! Vă sunt în pericol copilaşii!