| Mosotti a întrebat:

Ma intreb eu de cate ori trebuie sa mai votam ca sa fie bine in tara?! Ca vad ca lumea tot voteaza si nimic bun nu se intampla.

Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| dinaprilie a răspuns:

Multi inainte..suntem de’o seama si ai vazut cam tot..de la revolutie pana la pandemie si tu totusi mai crezi ca noi suntem independenti? Cand NOI INPORTAM APA PLATA SAU STINGATOARE PENTRU INCENDIU? ( un exemplu stupid dar este ). Cand 100 gr de paine costa 3, 5 lei sub forma de covrigei? Mai speri? De ce? Solutia? Barca se scufunda dar salvatorii nostri de fapt doar ne tin ocupati…anul trecut am fost si am lucrat in Olanda. Ca un exemplu stupid dar asta e..azi mergeam spre munca si de dimineata la 7:00 niste muncitori decopertau o strada de vreo 100m - asfalt, borduri etc..am iesit de la munca la 15:30 si era gata in proportie de 90%..CU FORICELE PLANTATE SI IARBA SEMANATA.

36 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce sa mai votam. Putem votat si pe mama lui mama. Atat timp cat 70% din populatie crede in teorii cretine ale conspiratiei si ca le baga Gates cipuri in vaccin cum dracu sa ne fie bine.

| Mosotti explică (pentru suntserios):

Ai dreptate.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Păi să votăm să fie bine ca să nu fie rău, sau mai bine să nu fie nicicum, că tot aia e.

| Fabianaa a răspuns:

M-am gandit si eu la asta.Mereu mi s-a parut amuzant cum romanii ies si protesteaza pentru demisia unui politician, doar ca apoi el sa fie reales la urmatoarele alegeri.Cred ca cei,, la putere'' aleg de dinainte cine sa castige, doar au fost materiale video care dovedeau frauda. Nu am votat niciodata si nici nu am de gand sa o fac.Care e rostul cand ei sunt doar niste hoti libidinosi? Putem vota mult si bine dar situatia in tara nu se va schimba cu nimic daca votam persoane incapabile.

| Mosotti explică (pentru sadrian46):

Cam ai dreptate, votam sa fie bine ca sa nu fie rau, deci aiurea.

| Mosotti explică (pentru Fabianaa):

Nu e vorba de asta, oamenii cer demisia unui politician dar nu stiu ce sa ceara, ce sa faca ca sa fie bine, aici e aici.
Si daca nu va fi reales, vine altul la fel de tampit.
Ei am mai zis si ti-o zic si tie, pana nu schimbam sistemul asa cum m-am descris in mesajele anterioare, nu are cum sa fie bine.

In acest sistem, oricine vine va fi rauvoitor, nu incapabil, pentru ca sistemul de asa natura e, ca sunt grupuri de interese ca ei iti pun pe liste candidati de ai lor, si tu votezi din aia.
Nici nu conteaza, poate sa nu fie frauda, tot rau va fi, cu sistemul politic actual.

Iar daca esti serios si vrei sa faci treaba, nu ajungi pe listele de vot in sistemul actual, deci nu poti vota decat lepre, ca doar alea-s pe liste.
Vezi ca si tu zici "daca votam persoane incapabila", pai nu ai cum sa poti vota persoane binevoitoare! Tu o zici ca si cum am putea vota pe aia buni, si asa ca tine gandesc multi, si tot spera sa dea de ala bun.

Asta nu stie lumea. Cu noul sistem care l-am zis, nu se mai poate sa vina rauvoitori.