| bmerry a întrebat:

Pentru alegerile prezidențiale se poate vota din orice județ, sau doar din cel de domiciliu?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Circumscriptia electorala pentru alegerile prezidentiale este intreaga tara si chiar mai mult, intreaga planeta, asa ca se poate vota la orice sectie de votare din tara sau strainatate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti vota oriunde

| goguPatent a răspuns:

Oriunde in lume poti vota. Doar la locale si parlamentare esti limitat.

| Redhead6 a răspuns:

Se poate vota din orice judet la prezidentiale. Numai la alegerile locale trebuie sa votezi in judetul de domiciliu.

| Ciprian2019 a răspuns:

De oriunde. Scrie aici xum poti    https://www.libertatea.ro/......-2789038