| anonim_4396 a întrebat:

Sal TPU, am dat de o intrebare pe drpciv.ro cam aiurea parerea mea suna asa:

Viteza se va reduce obligatoriu:

a) la trecerile pentru pietoni
b) la semnalul poliţistului de frontieră
c) la întâlnirea indicatorului „Cedează trecerea"

am intalnit-o de 2 ori, prima data am pus toate 3 raspunsuri era gresit. a 2 oara am pus a) si c) gresit. chiar nu mai inteleg nimic, am cautat pe net dar n-am gasit-o in varianta corecta poate stie cineva sa-mi spuna raspunsul corect multumesc.

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Http://www.raspunsuridrpciv.com/viteza-se-va-reduce-obligatoriu/
conform lor, corect e b) si c). Pietonii pot fi storciti fara grija :))

| aladeieri a răspuns (pentru mixxjim):

Incredibil A nu e ce intrebare aiurea doamne mersi

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

B si c.Formularea intrebarii este aiurea.

| MitroKta a răspuns:

Este b si c deoarece in apropierea trecerii de pietoni poti sa te asiguri din mers daca circuli cu viteza regulamentara.

| aladeieri a răspuns (pentru MitroKta):

Da ai dreptate dar la felu cum e pusa intrebarea? e chiar aiurea

| JockerStoica a răspuns:

B si c

| Octa00 a răspuns:

Toate variantele sunt corecte.

| luci12nf a răspuns:

Raspunsul corect este b) si c)