| Cosmin243 a întrebat:

Salut
Am dat sala pe data de 9 septembrie si am fost programat la traseu pe data de 9 octombrie.
Stiu ca de pe 5 octombrie intra in vigoare modificarea aceea ca daca dai sala nu mai dai traseul.
La mine,daca doamne fereste pic traseul, trebuie sa dau sala iar? sau intra si la mine in vigoare legea aceea?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Prevederea legala respectiva se aplica doar de la intrarea in vigoare si nu exista dispozitii tranzitorii. In mod normal va trebui sa dai iarasi sala, daca nu va exista o inerpretare contrara.

| Intruder19 a răspuns:

Din nefericire daca ai dat sala inainte de data intrarii in vigoare a modificarilor o sa fii nevoit sa dai sala din nou.